Inspirace

Eukalyptová, bílá, šedá nebo přírodní? Ozdobte si adventní věnec podle letošních trendů

Od   | 

Adventní věnec dodá domovu tu správnou vánoční atmosféru, osobitý nádech a má svou historii. Ať už zvolíte klasický kruh, podélný tác, ozdobíte sklenice nebo něco jiného, nechte se inspirovat pár nápady. Víme, co letos letí.

Krásný věnec uděláte snadno doma. Zdroj: Canstockphoto

Věnce jsou často tou nejdůležitější součástí vánočních dekorací. Jsou plné barev a doplňků tak, aby naplnily touhy majitelů. Pokud si chcete nějaký také vyrobit a zároveň se držet letošních trendů, řiďte se moderními barvami a kombinacemi. Letos jsou hlavní barvy: bílá, šedá, béžová, modrá, stříbrná, smaragdová, eukalyptová, mátová, zlatá, platinová, perlová a samozřejmě nesmí chybět stálice, a to jsou všechny přírodní odstíny. Barvy se nebojte kombinovat, vypadá to skvěle. Tradiční typy mohou sáhnout po fialové či červené, která symbolizuje krev Krista.

 

Jak se bránit, aby co nejméně tepla uniklo z domova? Dozvíte se ZDE

 

Klasický trendy adventní věnec

Možná nejste milovníci výrazných barev nebo moderních věcí. Pokud to tak je, zkuste si vyrobit jednoduchý věnec z klasických materiálů. Stačí vám k tomu jehličnatý základ, pár šišek a jednoduché svíčky. Pokud chcete trochu modernější verzi, přidejte trochu vavřínu, eukalyptu, skořice a sušeného pomeranče.

Jehličí, skořice a sušené ovoce jsou zárukou dobrého výsledku. Zdroj: Canstockphoto

 

Kam pro konferenční stolek?

 

Minimalistický věnec

Oblíbeným trendem posledních let v mnoha různých oblastech je minimalismus. Není divu, že se dostal až do vánoční výzdoby i přesto, že bývá obvykle hodně výrazná. A jak vypadá minimalistický adventní věnec? Je jednoduchý. Nemá na sobě hromady ozdob, ale pouze několik málo takových, které zvýrazňují vzhled a nechává vyniknou tvaru. Bývá bílý, případně v kombinaci se šedou nebo stříbrnou.

Nechte vyniknout korpus. Zdroj: Canstockphoto

Svícen nemusí tvořit jen věnec. Zdroj: Canstockphoto

Třpytivá elegance

Milovníci elegantního stylu by měli vyzkoušet věnec, který budou zdobit lesklé a kovové věci. Výsledek tedy bude výraznější a zářivější. Dokonalou třešničkou pak budou umělé květiny a perly. Výsledek bude prudce elegantní a kouzelný.

Třpyt a lesk patří k elegantnímu stylu. Zdroj: Canstockphoto

 

WOW! Pohodlné pohovky

 

Netradiční adventní věnec

Méně tradiční věnec si můžete vyrobit ze sukulentů a vavřínových listů. Působí jednoduše a elegantně, hotový ho máte za půl hodiny. Potřebujete jen slaměný korpus, omotáte vavřínovými větvemi a pak dozdobíte sukulenty v různých velikostech. Přidejte mintové svíčky a máte hotovo. Máte doma dřevěnou kulatinu? Ozdobte ji trochou jehličí, přidejte sošku losa nebo jinou dekoraci a do čtyř malých skleněných lahví vložte svíčky. Měly by držet navrchu a nezasahovat až úplně dolů. Vše připevněte tavnou pistolí.

Zdroj: Canstockphoto

Můžete využít i kamínky z letní dovolené. Zdroj: Canstockphoto

Úchvatně vypadá věnec z bílých peříček a perníčků, z vatových tamponků a jiných podobně netradičních materiálů. K tomu bílé svíčky a je hotovo. U tohoto typu věnců dávejte pozor na oheň a možné vzplanutí. Nádherný věnec vytvoříte ze jmelí, eukalyptu, břečťanu a bobkového listu. K tomu eukalyptově zelené svíčky, aby byl výsledek perfektní. Jestliže chcete zůstat věrni církevním tradicím, udělejte jednoduchý přírodní věnec bez zbytečných ozdob a připevněte tři fialové svíčky a jednu růžovou.

Nebojte se použít i materiály, které by vás běžně nenapadly. Zdroj: Canstockphoto

Podélná ozdoba

V posledních letech je čím dál oblíbenější podélný styl adventního věnce. Lidé zdobí kusy dřeva, dřevěné tácy a jiné podklady. Na ně přilepí nebo vloží jehličí, větvičky, šišky, ozdoby apod. Samozřejmě nesmí chybět čtyři svíčky. Klidně použijte i skořici, badyán, pomeranč či jablko.

Náš tip: Tvoříte věnec na poslední chvíli? Vyberte si hezkou a zdobenou místu, nasypte do ní to, co zrovna máte doma, ať už jsou to větvičky, šišky, nějaké ozdoby, šišky apod., přidejte čtyři svíčky a máte hotovo.

Nemusíte mít jen kulatý věnec. Podélný vyrobený z přírodnin a se zelenými svíčkami nadělá stejnou parádu. Zdroj: Canstockphoto

Víte, co znamenají svíčky na adventním věnci?

Jak může vypadat váš věnec už víte. Ale víte, co vlastně znamenají jednotlivé svíčky, které tak poctivě každou neděli zapalujete? V historii se u nás používaly tři svíčky fialové a jedna růžová. Fialová symbolizuje pokání a čekání, růžová charakterizuje radost. V posledních letech už se barvy takto tradičně neřeší, ale počet svíček, tedy čtyři, zůstává stejný. O první adventní neděli zapalují lidé první svíčku, která se nazývá svíce proroků a má symbolizovat proroky, kteří předpověděli příchod Ježíše. Druhá svíčka je tzv. betlémská a představuje Ježíškovy jesličky a lásku. O třetí neděli se zapaluje pastýřská svíce. Ukazuje na končící postní období a začátek slavnostnějšího času. Poslední svíčka je andělská a představuje mír a pokoj.

Zdroj info: Biblické čtení, Style and trend, Decorations 2023

Původně zdobily adventní věnec tři fialové svíčky a jedna růžová. Zdroj: Pexels

Fotogalerie

Zdroj info: Biblické čtení, Style and trend, Decorations 2023

 

Základem rodiny je bytelný jídelní stůl

 

 


You must be logged in to post a comment Login