Návštěvy bytů

Elegantní domov s exotickou zahradou za okny

Od   | 

Bezdětní manželé se za prací přestěhovali do zahraničí. Tady si vyhlédli rozlehlý domek, který jim vyhovoval nejen dispozicí, ale především je uchvátila jeho zahrada plná exotických rostlin. Nebylo nic jednoduššího, než na pomoc při zařizování přizvat architekty, kteří jim pomohli nový domov vyšperkovat. Základem se stal mramor, nábytek ve světlých tónech a několik zelených prvků.  

Skleněné zábradlí nenarušuje čistotu vstupního prostoru.

Již při vstupu do vily je patrné, že se tento interiér nese ve světlém duchu. Ocitáme se ve velkorysé chodbě, které dominuje mramorová dlažba položená na podlaze i schodišti vedoucím do horního patra. Celkový vzhled podtrhuje zábradlí z čirého kaleného skla, díky kterému vynikají jednoduché linie i barvy v místnosti. Kontrastem k bílé barvě v prostoru jsou dřevěné vchodové dveře i velké obrazy vnášející do chodby veselé barvy. 

Prosklený obývací pokoj je dominantou místnosti stejně, jako originálně zvolené sedací soupravy.

Vcházíme do obývacího pokoje, jemuž vévodí stěny od země až ke stropu prosklené směrem do zahrady. Zeleň vytváří dekoraci, a tak v místnosti stačí jen jednoduché, barevně nevýrazné zařízení. Dominuje mu prostorná sedací souprava, sestavená z několika částí umístěných takřka po celém obvodu místnosti. K odkládání tu je k dispozici několik menších stolků a nechybí i jeden hlavní, vévodící středu sezení. I tady dekoruje místnost mramorová dlažba, kterou zde ale z velké části pokrývá jemný krémový koberec, který společenskou místnost zútulňuje. Barvu do obývacího pokoje vnáší dekorativní polštáře, které byly laděny do jemných zelených odstínů. 

Béžová kuchyně je elegantní a prostorná.

I kuchyně je pojatá velkoryse. Situovaná je do tvaru písmene „U“ a korpus včetně dvířek a zásuvek zvolili majitelé v krémové barvě. Hlavní, pracovní část představují horní a dolní skříňky, ve kterých je umístěno varné centrum včetně horkovzdušné trouby. Jedna stěna byla vyhrazena pro úložné prostory, k dispozici je prostorná spižírna a v části jsou zabudované spotřebiče. Sestavu doplňuje řada skříněk umístěných u stěny, jejíž horní část je směrem do jídelny prosklená. Uprostřed kuchyně stojí ostrůvek s mycím centrem, jehož součástí je i barový pult doplněný židlemi.  

Uprostřed velké jídelny dominuje masivní stůl a originálně vytapetovaná stěna.

Jídelna logicky navazuje na kuchyni, je od ní ale oddělena prosklenou stěnou. Vévodí jí velký masivní stůl, doplněný křesly na zlatém podnoží a zeleným čalouněním. Místnost zútulňuje příjemná tapeta s přírodním motivem, přes kterou visí nepřehlédnutelné kulaté zrcadlo. Eleganci celého prostoru umocňuje křišťálový lustr.

Královsky modrá postel rozzářila světlou ložnici.

O patro výš se nachází ložnice manželů. Ani tady nechybí velká okna vnášející do místnosti dostatek světla. K působivé atmosféře přispívají dlouhé bílé záclony i dřevěné parkety na podlaze. Místnosti dominuje postel v královsky modré barvě na jednoduchém zlatém podnoží. Na stěně v záhlaví lůžka byla místo obrazů umístěna zajímavá kovová dekorace se zlatými prvky. Postel doplňují jednoduché noční stolky se zlatým nádechem, nechybí stolní lampa a huňaté polštáře. Na ložnici navazuje prostorná šatna. Pojme nejen oblečení pro muže i ženu, ale součástí je i prostorný botník. I tady vévodí zlaté prvky, vše je ale umně spojeno s elegancí i nadčasovým vzhledem.

Šatnu doplňují zlaté prvky.

Koupelna se stejně jako ostatní místnosti bytu nese ve světlých barvách a elegantním provedení. Kromě sprchového koutu zde nalezneme zrcadlo ve tvaru oblouku s umyvadlem posazeným na mramorové desce. Jednoduchý komplet doplňuje baterie v podomítkovém provedení. Jednoduchost rozptyluje skříňka s květinovým motivem na předních dvířkách. 

Obloukovitý tvar zrcadla v koupelně je originální.

Fotogalerie:

Zdroj: Sneha Divias Atelier


You must be logged in to post a comment Login