Návštěvy bytů

Elegantní 2+kk s půvabným výhledem na Ponte Vecchio

Od   | 

Láska k Itálii přivedla manžele až ke koupi bytu. A protože chtěli být obklopení původní architekturou, vybrali dvoupokojový byt v centru populární Florencie. Bonusem je navíc překrásný výhled na ikonický most Ponte Vecchio. Není divu, že sem odjíždějí hned, jakmile jim to pracovní nasazení dovolí. 

Interiéru dominují odstíny modré a bílé barvy v několika tónech, čímž vytvářejí příjemnou a harmonickou atmosféru zaměřenou na minimalismus, ve kterém vynikají designové a nadčasové prvky. Velká pozornost je věnována detailům vybavení – vše je totiž vyráběné ručně místními řemeslníky. Prostorný obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyní a i v něm se prolíná modrá a bílá barva. Bílé stěny skvěle kontrastují s dřevěnými parketami a třešničku na dortu tvoří královsky modré doplňky, které lze najít nejen na švech sedačky, ale také na koberečku či dekorativních polštářcích. Jednoduchá bílá sedačka byla doplněna dvěma křesly a třemi mramorovými konferenčními stolky. Klasickou obývací stěnu představuje televizní stolek z masivu s prosklenou vitrínou a mosaznou deskou. Doplněn je jen jednoduchými dřevěnými policemi umístěnými na zrcadlové stěně.

Bílo-modrý interiér zjemňuje masivní nábytek.

Bonusem obývacího pokoje je velké okno, ze kterého je výhled na řeku a na jeden z nejslavnějších pohledů Florencie – most Ponte Vecchio. Na sezení v obývacím pokoji plynule navazuje jídelní stůl, který periferně odděluje obývací část od kuchyně. Vyroben je z mramoru a do pohodlných křesílek se k němu posadí až šest strávníků.  Eleganci celého interiéru podtrhuje osvětlení významného italského výrobce firmy Flos.  

Jeden z nejkrásnějších výhledů na světě – to je hlavní skvost tohoto bytu.

Kuchyně ve tvaru písmene U postačí pro běžné vaření. Korpus s dvířky tvoří matná, tmavě modrá barva, která příjemně kontrastuje s bílou pracovní plochou. Kvůli malému prostoru do kuchyně nebylo možné zakomponovat horní skříňky, a proto úložný prostor tvoří matné panelové komody a zásuvky se stříbrnými úchytkami, do kterých byly zabudovány i vestavěné spotřebiče.

Modrá kuchyně doplněna bílou pracovní deskou je nadčasová a elegantní

Ložnici dominuje manželská postel, která je působivá především svým čelem v robustním, koženém provedení. Skvělý doplněk představuje i prostorná šatní skříň s dřevěným korpusem a tmavě šedými čalouněným dveřmi. Bílé stěny byly doplněny světlou, dřevěnou podlahou a ani tady nechybí jedna z ikon designu – houpací křeslo firmy Vitra.

Postel s robustním čelem do tohoto stylu interiéru skvěle zapadá.

Interiér celé koupelny byl navržen v jednotném duchu. Obklad, dlažba i umyvadlo jsou z přírodního kamene, který vnáší do prostoru elegantní a vysoce nadčasový nádech. K dispozici je pro majitele prostorný sprchový kout vybavený horní i ruční sprchou. Vzhledem k méně frekventovanému užívání bytu je v koupeně i toaleta s bidetem. Místnost osvětlují LED svítidla instalovaná v podhledu.

Koupelna je díky vhodně zvolenému obkladu a dlažbě prosvětlená a opticky větší.

Fotogalerie:

Zdroj: Pierattelli Architetture’s


You must be logged in to post a comment Login