Návštěvy bytů

Jaký je byt, kde byl kladen důraz na vysoký životní standard majitelů? Prostorný i elegantní. Nahlédněte s námi…

Od   | 

Byt, který se nachází v novostavbě o rozloze luxusních 240 metrů čtverečních, je spojením elegance, luxusu a přírodních povrchových úprav. Výsledek rekonstrukce je obdivuhodný a vy se na něj můžete podívat.

Velký krb je dominantou celého prostoru. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Okouzleni budete hned, jakmile překročíte práh domu. Můžete obdivovat výrazné prvky, které v podstatě charakterizují myšlenku celého interiéru. Před očima máte pevný centrální monolit, jehož součástí je krb směřující do otevřeného prostoru. Monolit definuje rozdělení místnosti na obývací a spací část. Mimoto samozřejmě u vstupu nechybí praktický nábytek vyrobený na míru, jehož nejvýraznějšími prvky je železná konstrukce, dubové výklopné otvory a zajímavá část se zrcadlem.

Trendem jsou pohovky s polohovatelným mechanizmem

 

V obývací části je hraje prim božský samet. Je vidět, že majitelé si na tento materiál potrpí. Ve velkém a otevřeném prostoru vidíte tři odlišné zóny. Jedna je oblast kolem pohovky, druhá s jídelním stolem a třetí je věnovaná kuchyni. Geometrie celé místnosti a moderní pojetí zahrnují právě měkký a elegantní sametové čalounění a různé prvky. Tím jsou povzneseny přirozené barvy na vyšší úroveň a rozjasní dokonale každý kout. Jelikož jsou tyto materiály samy o sobě hodně výrazné, můžete si povšimnout, že podlahy nebo stěny už jsou vyvedeny v jednoduchých a tlumených barvách. Výraznějším artiklem je pouze sametový kusový koberec u sedací soupravy. 

Závěsy zútulňují celou obývací část. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Důležitým kusem nábytku je sedací souprava se sametovým čalouněním určená pro odpočinek a posezení u televize. Celek doplňuje na míru vytvořený nábytek z dubového dřeva a posléze natřený černě, z mosazi a plechu. Pohovka i křesla jsou taktéž pokryty hlavním prvkem, tedy sametem. Obývací část můžeme charakterizovat jako místo, kde je kladen důraz na detaily, pohodlí a luxusní vzhled. Dostatek denního světla zajišťují prostorná okna s východem na terasu. Kdykoliv je lze zatemnit prostřednictvím kvalitních a elegantním závěsů v délce až na zem. Umělé světlo zajišťuje jako hlavní zdroj designově zajímavý lustr ve tvaru otevřeného kruhu. 

Luxusní nepřehlédnutelné pohovky

Z obývacího pokoje se přesouváme do části s jídelním stolem, který je opět vyrobený na zakázku a má trubkovou konstrukci a desku s mosazným lemováním. Dokonce i konzole zavěšená na stěně je vyrobená na míru a obsahuje prvky, které charakterizují tento projekt. Jde o lakovanou železnou konstrukci s mosazným okrajem, tvarovanou desku z lakovaného dubu a desku z marquinia silestone. U stěny vedle jídelního stolu najdete ještě menší barový stolek se dvěma výraznými žlutými židlemi a obrovským obrazem, který je výrazným dekorativním prvkem této části. U stolu si mohou rodiče pohodlně vypít svůj ranní čaj nebo kávu, případně posedět se skleničkou vína. Hodí se i v případě, kdy mají větší návštěvu a potřebují všechny někam usadit. 

Sametová pohovka i křesílko lákají k posezení. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Poslední částí hlavní místnosti je kuchyně, kterou tvoří podomítkový monoblok se zasouvacími dvířky, což dává dostatek prostoru pro bohatý ostrůvek s dřezem, indukční varnou deskou a posuvnou deskou z přírodního kouřového dubu. Součástí tohoto koutku jsou opět jasně žluté barové židličky vhodné k posezení, když se právě nesedí u velkého jídelního stolu. Kuchyň také vyniká spoustou světla prostřednictvím velkých francouzských oken. Navíc je zde možnost dostat se ven na čerstvý vzduch. Skříňky zabírají celou jednu stěnu a poskytují spoustu prostoru pro uložení věcí. Nikde nic nevyčnívá a ani nepřekáží. Pozornost upoutává menší policová stěna, kde jsou umístěné květiny, dekorativní hrnečky či konvičky. 

Kuchyně nabízí spoustu světla a krásný výhled. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Klidová zóna se nese v uklidňujících barvách

Nyní se přesouváme do prostoru určeném pro spaní. Ten se skládá ze tří samostatných pokojů a nechybí ani pracovna, koupelna a toaleta. Všechny místnosti mají jedno společné, a to jsou uklidňující barvy, žádné výstřední detaily a vše dokonale sladěné. Cílem bylo to, aby lidé, kteří v těchto místnostech spí, odpočívají nebo pracují, mohli nerušeně relaxovat, odpočívat a být kreativní. Zejména hlavní ložnice je toho důkazem. Obsahuje šatnu a také má svou koupelnu. Opět se můžete pokochat nábytkem vyrobeným na zakázku, například nočními stolky nebo konzolí. Šmrnc celé místnosti dodává jemná tapeta s romantickým vzorkem.

Hlavní ložnice vyniká luxusním provedením a promyšlenými detaily. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

V dětském pokoji je opět dbáno na detaily a pečlivý výběr použitých materiálů. Nejde o zavalení nábytkem ani zbytnými věcmi, ale o praktické a funkční uspořádání. Zároveň musí být jasné, že jde o pokoj určený dítěti, ať už jde o vystaveného dinosaura či známé pohádkové prasátko na posteli. Jemná tapeta s rybím vzorem pak celý pokojík příjemně zjemňují. Opomenout bychom při prohlídce rozhodně neměli ani tak důležitou místnost, jakou je koupelna. Moderní šedé a bílé provedení ukazuje, jakým směrem má směřovat. Mozaika v koupací části zase tuto místnost zvýrazňuje a povyšuje celou místnost na malé wellness. Dvě umyvadla umístěná na umyvadlové skříňce poskytují dostatek prostoru pro hygienu členů rodiny a zároveň nechybí úložné prostory na ručníky a hygienické potřeby. 

Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Fotogalerie:

 

Pohovka s dřevěnou odkládací policí

 

 


You must be logged in to post a comment Login