Podlahy a stěny

Ekologická podlaha Wineo nově na HDF desce

Od   | 

Že lze kromě běžně dostupných vinylových podlah pořídit také přírodní alternativu bez obsahu PVC, již možná víte. Zatímco původní kolekce vycházely z rolí a dílců určených výhradně k lepení, německý výrobce ekologických elastických podlah značky Wineo PURLINE sortiment posupně rozšířil o konstrukce řady Wineo 1000 se zámkovým spojem, přizpůsobené nižší zátěži a snazší pokládce v domácnostech.

Aktuální novinkou, kterou na českém trhu nabízí společnost Kratochvíl parket profi, jsou ekologické elastické podlahy se zámkovým spojem na HDF nosiči. Kolekce nese označení WINEO 1000 wood XXL a zahrnuje výběr deseti nejatraktivnějších dekorů s reálnou kresbou dřeva, ztvárněných ve velkém formátu 1 845 x 237 mm.

Doporučená prodejní cena dekorů ekologických podlah Wineo na HDF desce je 1 307 Kč/m2 včetně 21% DPH. U dekorů Island Oak Sand a Canyon Oak je navíc zvýhodněná akční cena 1 198 Kč/m2.

Doporučená prodejní cena dekorů ekologických podlah Wineo na HDF desce je 1 307 Kč/m2 včetně 21% DPH. U dekorů Island Oak Sand a Canyon Oak je navíc zvýhodněná akční cena 1 198 Kč/m2.

„Výhodou zámkové konstrukce s HDF deskou je, že pokud se dodrží kritérium rovinatosti podkladu, tak se dá položit na podklady, které by se u běžných typů ekologických elastických (ale i celovinylových podlah) musely upravovat stěrkou, neboť jakákoli drobná nedokonalost podkladu by se u nich časem projevila,“ vysvětluje Milan Mrkáček z KPP a dodává: „Díky variabilitě konstrukcí se shodným dekorem mohou podlaháři individuálně vybírat nejlepší řešení pro konkrétní místnost.“ HDF deska je opatřena úpravou Aqua-Protect, která snižuje nasákavost vody. Podlahové lamely mají integrovanou izolační podložku, která tlumí kročejovou hlučnost na minimum, a splňují zátěžovou třídu 23/32. Ideální využití tak najdou v domácnostech i komerčních prostorech se střední – tedy běžnou – zátěží. Velké formáty dřevěných dekorů umocňuje V-drážka na všech čtyřech stranách. Celková tloušťka téměř dvoumetrových lamel, opatřených zámkovým spojem LocTech, je 9 mm. Pro srovnání, ekologické dílce Wineo se zámkem bez HDF desky mají tloušťku 5 mm a dílce určené k lepení k podkladu 2,2 – 2,5 mm (dle typu kolekce a třídy odolnosti).

Elastické podlahoviny mohou být bez obsahu PVC, změkčovadel a rozpouštědel!

Proč ekologické elastické podlahy?

Kromě ekologického a zdravotního hlediska, v obou případech absolutně bez negativních dopadů, a to i při likvidaci krytiny, je třeba vyzdvihnout vysokou odolnost vůči opotřebení, mechanickým i chemickým vlivům. Podlaha je téměř nezničitelná, nábytek na ní nezanechává jakékoli stopy otlačení, je stálobarevná, odolná vůči UV záření. Díky dokonale uzavřeným pórům a kompaktnímu polyuretanovému povrchu na ní neulpívají nečistoty, chemikálie ani trvalé skvrny a podlaha vyhovuje přísným hygienickým nárokům. Přestože zvládne všechny typy čisticích přípravků, díky povrchu rezistentnímu vůči nečistotám si vystačíte pouze s čistou vodou! Povrch příjemný pro bosou nohu nestudí, pro vyšší tepelný komfort však lze podlahu umístit na podlahový topný systém. Je skvělým řešením pro rodinné bydlení, kanceláře, školy, školky, zdravotnická zařízení, hotely, obchodní prostory i wellness a fitness centra.

Více informací nejen o řadě ekologických elastických podlah Wineo PURLINE a Wineo 1000 najdete na nových internetových stránkách společnosti Kratochvíl parket profi.

logo-kpp


You must be logged in to post a comment Login