Inspirace

Jak efektivně zaplnit kout, který zeje prázdnotou

Od   | 

Máme je doma všichni. Kouty, rohy, růžky, výklenky. Na první pohled se může zdát, že se tato místa nedají nijak sofistikovaně a hezky využít, ale opak je pravdou! Pojďte se podívat na výběr našich inspirativních tipů, díky nimž oživíte i ten nejšedivější kout.

Ať už se rozhlédnete po kuchyni, obýváku nebo ložnici, určitě narazíte na nevyužitý prostor, který by snesl malou změnu. Ve většině případů to jsou právě rohy místností. Když zapojíte trochu fantazie, věřte, že mohou pomoct nejen s uskladněním věcí.

Klasika do tvaru písmene L

Sedací souprava Surround je určená pro milovníky hudby. V rohu je totiž zabudovaný audio system. Zdroj: Natuzzi

Nejběžnější a asi nejjednodušší způsob, jak vyplnit kout v obýváku, je rohová sedačka ve tvaru L. Zároveň ale mějte na paměti, že pro tuto variantu je nezbytné mít dostatek nábytku a doplňků pro vyvážení zbytku prostoru. V případě, že jste maximalisté, ani se sedačkou ve tvaru U nic nezkazíte.

Je libo trochu romantiky?

Zdroj: Home Depot

Váš prázdný koutek v obýváku nebo ložnici si můžete vyšperkovat rohovým krbem. Pokud v místnosti nemáte připravený odvod pro spaliny do komína, nevěšte hlavu. Dnes na trhu najdete i nejrůznější varianty bio krbů, u kterých si nemusíte lámat hlavu se štípáním dříví ani s romantickou atmosférou, kterou vám vykouzlí stejně, jako klasický krb.

Originální čtenářský koutek

Zdroj: Alex Findlater

Bydlíte v podkroví nebo máte doma atypické prostory? I ty se dají chytře využít. Nemusíte ani příliš zapojovat fantazii. Postačí několik polic, případně trochu zručnosti a poutavá knihovna je na světě. Přisuňte křesílko, postavte k němu lampu a pak už jen hltejte řádky vaší oblíbené knížky.

Využijte prostor pod schodištěm

Zdroj: Lamdepda

Mezi další, často nevyužitá místa, patří prostor pod schodištěm. Jestli bydlíte v patrovém domě, víte o tom své. Možná se sem snažíte vměstnat velkou kytku nebo domácí vinotéku. Ale proč nezkusit něco praktičtějšího? Taková malá pracovna by vám možná přišla vhod.

Zaplňte stěny na maximum

Zdroj: The Designory

Máte v ložnici, obýváku nebo na chodbě kus nábytku, který není „dotažený do konce“? Jestli se vedle vaší šatní skříně nebo obývací stěny najde takové místečko, popřemýšlejte o další úložné sestavě, pomocí níž efektivně zaplníte nevyužité centimetry. Můžou to být jednoduché police nebo malé skříňky, do kterých schováte všechno, co překáží vašemu zraku.

Bejby může sedět v koutě. Stylově!

Zdroj: Bloglovin

Určitě si čas od času chcete odpočinout na klidném a příjemném místě, bez televize a všech technických vymožeností. Když nebudete chtít vyrazit do přírody, udělejte si radost třeba závěsným, houpacím křeslem, které padne do rohu ložnice jako ulité.

I v kuchyni se dá odpočívat

Zdroj: Dillard Jones

Plánujete novou kuchyň? Pak do ní zkuste zakomponovat malé, útulné místo pro odpočinek. Než se dopeče kachna nebo váš oblíbený moučník, dopřejete úlevu svým nohám po celodenním stání u plotny. Váš koutek může být navíc dalším zdrojem úložného prostoru, který každá hospodyně velkoryse ocení.


You must be logged in to post a comment Login