Návštěvy bytů

Dvoupodlažní byt přeměnili na ráj jehož součástí je i terasa s bazénem

Od   | 

Dvoupodlažní byt splňuje všechny požadavky na moderní bydlení pro mladý pár těšící se na své první dítě. Díky rozšíření zastavěné plochy tu mohl vzniknout i bazén, místo k pohodlnému posezení a dostatek volného prostoru. Jak se vám líbí domov plný dřeva a zeleně s nádherným výhledem?

Prostorný a vzdušný byt zaujme hned po vstupu mnoha dřevěnými prvky a množstvím rostlin. Další dekorace jsou už voleny velmi decentně s ohledem na mladý pár i brzkému přírůstku do rodiny. Místnosti k sobě vizuálně ladí a jsou vedené v podobném duchu. Vápencové podlahy, dřevěné obložení a textura cementu a papíru na stěnách vypovídají o dobrém vkusu a estetickém cítění majitelů.

Přírodní kuchyně v minimalistickém duchu

Architekti zajistili v domě veškeré truhlářské práce, kuchyňskou linku nevyjímaje. Protože celý koncept bytu se má co nejvíce přiblížit přírodě, není překvapení, že i kuchyně je vyrobená ze dřeva, stejně tak jídelní stůl. Jednotvárný vzhled rozbíjí bílá pracovní deska, retro lednice a bílé židle. V kuchyni rozhodně zaujme nepřehlédnutelný lustr od Ingo Maurera, na který si mohou majitelé připevňovat fotky anebo tu přátelé zanechávat vzkazy.

Celý interiér se nese v přírodním duchu. Zdroj: BC ARQUITETOS

Retro lednice v bílé barvě je dozajista sama o sobě dost velkým dekorativním prvkem. Místnost oživují zelené kapradiny a o příjemný vzduch se stará klimatizace připevněná nad linkou.

Jednoduchou kuchyňskou sestavu oživuje lednice v retro stylu. Zdroj: BC ARQUITETOS

Obývací pokoj s kouzelných výhledem

Obývací pokoj není příliš výrazný. Sestává z pohodlné šedé sedací soupravy, další ikonické lampy, dřevěné stěny s vinotékou a prostorem na knihy a pověšené televize. Mnohem výraznější je pak venkovní posezení s bazénem, které doslova láká k odpočinku. Ani zde nechybí dostatek zeleně a prosklená stěna namísto zábradlí, která nijak nebrání úžasnému výhledu na město. 

Součástí bytu je prostorná terasa. Zdroj: BC ARQUITETOS

Z obývacího pokoje vede do horního patra schodiště se skleněnou zábranou namísto zábradlí. Je to velmi decentní a zároveň praktické řešení. Pod schodištěm nechali manželé umístit polici na různé dekorace a získali takto další, i když menší, úložný prostor. 

Decentní ložnice s malým čtecím koutkem

Ložnice v horním patře je opět celá z masivního dřeva. Ani zde nenajdete žádné zbytečnosti. Nechybí pohodlná čalouněná postel, dřevěné obložení a část se stolem a policemi sloužící jako pracovna nebo čtecí koutek v jednom. Na zdi se vyjímá designově velmi zajímavý obraz a noční stolek s retro stolní lampou dodává celé místnosti správný šmrnc. 

Interiér ložnice zútulňuje dřevěné obložení. Zdroj: BC ARQUITETOS

Ač je byt ve městě, poskytuje dostatek venkovního prostoru. Jedním z velkých lákadel je visící křeslo, které přímo vybízí k relaxaci a odpočinku. Majitelka v něm velmi ráda odpočívá, stejně jako v houpacím stylovém lehátku hned u bazénu. Koupelna v domě zaujme především velkým zrcadlem vedeným po celé šíři jedné stěny nad moderním umyvadlem. Dřevěné umyvadlové skříňky i toaletka s praktickou židlí nenechají nikoho na pochybách, jak moc mladí manželé milují přírodu.

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login