Návštěvy bytů

Dvojdomek, který strhne veškerou pozornost: Jak se v něm bydlí?

Od   | 

Minimalismus, útulnost a přitom praktické provedení. Právě do takového interiéru se při dnešní návštěvě podíváme. Velkorysý dvojdomek se stal ideálním útočištěm pro mladou rodinu, která si při zařizování vzala na pomoc šikovné designéry. Ti dali hlavy dohromady, díky čemuž vznikl opravdu výjimečný rodinný dům. Ostatně posuďte sami.

Domek zaujme už zvenku. Zdroj: Svoya Studio

Do detailu jsou propracovány jednotlivé části domu, a to jak soukromé, tak i společné. Na obou stranách domu se nachází parkování pro každého majitele a zároveň prostor, kde najdeme společnou terasu. Velmi zajímavě působí dům nejen uvnitř, ale i zvenku. Laminátové překližky střídají skládané antracitové plechy, které zároveň přechází až na střechu. 

Velmi příjemné je propojení obou pater. Zdroj: Svoya Studio

Dům disponuje dvěma byty, každý o velikosti 145 metrů čtverečních, prostory pak propojuje společná střecha. Oba byty jsou zařízeny téměř totožně. Při vstupu nás uvítá poměrně velká hala plná denního světla. Právě toho bývá ve vstupních prostorech málo, v tomto případě ho však majitelé využili na maximum. Na halu dále navazuje úložný prostor, technická místnost, pokoj s koupelnou a spojený obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Hned na první pohled si všímáme grafitu, jemných barev, ale i přírodního dřeva. 

Kam pro svítidla?

 

Obývák s otevřeným horním patrem je příjemně prosvětlený a velmi útulný. Zařízen je jednoduše a přitom prakticky. Téměř všechen nábytek je vyroben na míru, podle přání majitelů. Kromě sedací soupravy v královsky modré barvě zde najdeme pouze bílou nástěnnou komodu a originální obraz. Ze sedačky se rodina může kochat výhledem ven, nebo vidí do kuchyně, kde se připravuje něco dobrého k snědku. Bílé stěny po celém interiéru doplňuje dřevěná podlaha v tmavším odstínu i velmi originální stěna z dřevěných dílů. Po bílých schodech, které lze vnímat jako hru geometrických ,se dostaneme do horního patra, kde se nachází dvě ložnice. 

V obývacím pokoji nalezneme jen pár kusů nábytku. Zdroj: Svoya Studio

Bílá kuchyně s ozdobným dřevěnými prvky

Za zmínku stojí také prostorná kuchyně situovaná do přízemního výklenku, jímž navazuje na obývací část. Charakterizuje ji jednoduchost, praktičnost a jedinečná harmonie. Navržena byla do písmene „L“, přičemž delší stranu zabírají pouze dolní kuchyňské skříňky s pracovní deskou a kratší část nabízí panelový systém až ke stropu, kde najdeme také vestavěné spotřebiče. Kuchyně je zajímavá především díky stěně ozdobené dřevěnými prvky. Kuchyni od obývacího pokoje odděluje jídelní stůl s masivní deskou, doplněný dvěma černými lavicemi.

Kuchyně v čistě bílé barvě vytváří dokonalou harmonii. Zdroj: Svoya Studio

Manželé mají k dispozici dvě koupelny, přičemž jedna je vyčleněna ryze členům domácnosti a ta druhá je koupelnou pro hosty. Hlavní koupelna je obložena obklady s mramorovým dekorem. Působí čistě a elegantně s trochou luxusního nádechu. Bílou dlažbu a obklady doplňují dřevěné police s posazenými umyvadly. Ke každému umyvadlu pak náleží jedno zrcadlo s černým orámováním. Nechybí ani walk-in sprchový kout se skleněnou zástěnou, která v prostoru vyložené zaniká. 

 

Kam pro vanu? Přeci do Ravaku!

 

Koupelna určena pro hosty je menší a také skromnější. Stěny tvoří obklad z překližky, který byl však vybírán opravdu detailně tak, aby snesl vlhkost a vodu. Klasické umyvadlo doplňuje dřevěná police a na stěně najdeme velké kulaté zrcadlo s černým rámem.

Koupelna majitelů se nese v mramorovém dekoru. Zdroj: Svoya Studio

 

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 

Luxusní dveře najdete v Sapeli Unlimited

 

 


You must be logged in to post a comment Login