Dětské pokoje

Dva školáci v jednom pokoji

Od   | 

Prázdniny se chýlí ke konci, začátek školního roku je tu cobydup a vy doma máte dva potomky, kteří tuto událost netrpělivě vyhlížejí ze společného pokoje. Mají v něm všechno připravené k pohodlnému sdílení tohoto prostoru? Jestli ne, pak je nejvyšší čas doladit poslední detaily.

Stejně jako dospělí, i děti mají své potřeby, proto je důležité vytvořit jim místo, kde se budou cítit příjemně, bezpečně a ve kterém se jim budou dobře plnit školní povinnosti. Výzva pro rodiče nastává ve chvíli, kdy musí jeden pokoj uspořádat pro své dvě ratolesti školou povinné.

Neutrální barvy jsou ve smíšeném pokoji teenagerů ideální. Zdroj: Netstudios

Pokud musíte do jednoho pokoje vměstnat dva kluky nebo dvě holky, pak to máte o mnoho snazší než v případě dětského páru. U toho totiž zvlášť s nástupem puberty dochází nejen k osobním bojůvkám. Při zařizování dětského pokoje pro kluka a holku tedy doporučujeme plánovat jeho uspořádání v dlouhodobém horizontu, abyste ho v průběhu jejich dorůstání nemuseli několikrát měnit. Je dobré oddělit teritorium každého pomocí barev, které jasně definují dívčí a chlapeckou část.

 

Pokud je to možné, umístěte psací stůl tak, aby od něj dítě vždy vidělo na dveře. Zdroj: Furnikids

Rozdělit pokoj na dvě části, které každému z dětí, ať už jsou jakéhokoli pohlaví, vytvoří svůj vlastní koutek s potřebným soukromím, můžete i pomocí závěsu, paravanu nebo kusu nábytku, jakým může být třeba knihovna.

Nápaditě oddělený prostor jistě ocení oba sourozenci

Pokoj pro dva školáky je v každém případě náročný na úložné prostory. Snažte se eliminovat zbytečnosti, které by dítka rušily od domácích úkolů, a vytvořte jim příjemný prostor pro učení i hry. Postačí sdílená šatní skříň, několik polic, které si děti mohou vyzdobit samy podle své fantazie, a jeden či dva regály, do kterých si poskládají školní potřeby nebo trofeje ze sportovních utkání.

Prostor pod palandami lze využít mnoha způsoby. Zdroj: Italy classico

Kromě kvalitních matrací nezapomínejte ani na pracovní stůl a židle, kde budou vaši školáci trávit nejvíce času. Ideální variantou je rostoucí či výškově nastavitelný nábytek, díky kterému ušetříte sobě čas i peníze a navíc uděláte něco pro zdravá záda dětí.

Výškově nastavitelný nábytek vyřeší vaše starosti na několik let. Zdroj: Delso

Výška stolu a židle je pro správné držení těla podstatná

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login