Technika v domácnosti

Důvody, proč zvolit tepelné čerpadlo

Od   | 

Hledáte vhodný zdroj tepla a teplé užitkové vody? Pak by mezi vámi zvažovanými možnostmi nemělo chybět tepelné čerpadlo. Kromě toho, že jde o poměrně moderní řešení, má i spoustu výhod, které hrají pro jeho pořízení.

Volte energii z obnovitelných zdrojů. Zdroj: Viessmann

Tepelné čerpadlo je univerzálním řešením

Tepelné čerpadlo je velmi univerzální – nezáleží na tom, zda jej použijete v novostavbě, prvorepublikové vile, prostorném rodinném domě či nízkoenergetické stavbě. Vždy si můžete vybrat tepelné čerpadlo s odpovídajícím výkonem, které zvládne dům nejen vytopit, ale také ochladit. A navíc budete mít také jistou teplou vodu ve sprše.

 

Podívejte se, jak to vidí odborník

 

Úspora peněz

Jedním z hlavních důvodů pro koupi tepelného čerpadla, je úspora peněz. Ceny energií jsou velmi vysoké – a pokud chcete ušetřit, musíte se stát méně závislými na dodavatelích. S pomocí tepelného čerpadla se vám to pravděpodobně povede. Peníze, které investujete do nákupu tepelného čerpadla, se vám při současných cenách energií vrátí zpět do několika let. Výhodou je také, že na jejich pořízení se vztahují nejrůznější dotace, které prvotní vysokou investici významně sníží. Nízké provozní náklady vycházejí z principu tepelného čerpadla. Jednotka odebírá energii okolnímu vzduchu a převádí ji prostřednictvím hydraulického modulu do domu. Úspor se dosáhne tak, že tepelné čerpadlo, které je poháněno elektrickou energií, dokáže z venkovního prostředí odebrat energii v x-násobku dodané elektřiny.

 

Věděli jste, že se pro provoz tepelného čerpadla využívá zvýhodněného tarifu elektrické energie? Energii v nízkém tarifu můžete odebírat až 22 hodin.

 

Komfort

O tepelné čerpadlo se takřka nemusíte starat. Tento komfort oceníte zejména v případě, že jste doposud topili kotlem na dřevo nebo uhlí, kde jste museli neustále přikládat. Nemluvě o nutnosti postarat se o dostatečné zásoby paliva, v zimě pak i vynášení popela. Pořízením tepelného čerpadla navíc snížíte prašnost v celém domě. Pokud o čerpadle uvažujete, jediné, co vás čeká, je montáž, která potrvá maximálně dva dny, a po té už jen kýžený komfort.

Ani vnitřní jednotka tepelného čerpadla nezabere mnoho místa. Zdroj: Vaillant

Navazují i další technologie

Tepelné čerpadlo vám umožní využívat hned několik technologií ve vašem domě – pokud máte podlahové vytápění, můžete pro svůj dům získat také pasivní chlazení, které vás nebude stát téměř žádné provozní náklady. Stejně jako většina čerpadel vzduch/voda může fungovat v létě jako chladivý zdroj pro klimatizaci vašeho domu.

Je to ekologičtější

Tepelné čerpadlo je k životnímu prostředí ohleduplnější než jiné zdroje tepla. Tím, že jej budete používat, se výrazně sníží emise skleníkových plynů a dalších škodlivých látek. Většina z nich už používá nová ekologická chladiva.

U tepelného čerpadla se nemusíte bát hlučnosti. Je totiž velmi tiché. Zdroj: Vaillant

 

Můžeme rekonstruovat koupelnu za jeden den?

 

 


You must be logged in to post a comment Login