Architektura a design

Dům z materiálu od jednoho výrobce

Od   | 

Investor využil možnost získat maximum materiálu pro hrubou stavbu od jednoho výrobce. Podlahy z alfa sádry, stěny z vápenopískových zdicích bloků Sendwix, na střeše betonová krytina Beta. To vše od výrobce stavebního materiálu KM Beta.

Zdroj: KM BETA

Dům nemá ohromit okolí, ale vytvořit energeticky úsporné bydlení pro rodinu. Volba proto padla na tvarovou střídmost a objemovou přiměřenost. „Cílem pro mě byl výsledek v podobě bydlení, které mi nebude ubírat volný čas na úklid a údržbu,“ popisuje motivaci investor Ján Lazar.

Zajímavost

Původně byl dům projektován pro jiný zdicí systém, ale na základě užitných vlastností a schopností KM Beta dodat kompletní materiál pro stavbu v krátkém čase byl projekt přepočítán na vápenopískový zdicí systém Sendwix.

Stavba na pevných základech

Dům má plochu 155 čtverečních metrů, obvodový plášť je dvouvrstvý s oddělenou nosnou a tepelně-izolační funkcí. Zvolen byl s ohledem na eliminaci rosného bodu ve zdivu a prevenci tepelných mostů. Pro stavbu byly použity vápenopískové bloky Sendwix v šířce 240 milimetrů, pro kontaktní zateplení bylo zvoleno 25 centimetrů polystyrenu. Sendwix je charakteristický svou vysokou pevností, přirozeně akumuluje v zimě teplo a v létě chlad, na vysoké úrovni jsou také jeho akustické parametry. To jsou všechno důležité benefity pro zákazníka.

Zdroj: KM BETA

Od podlahy po střechu

Kromě zdicího systému Sendwix byly na stavbě použity i další materiály z portfolia KM Beta. Jde o tenkovrstvou maltu a lepidla z řady Profimix, alfa sádru (samonivelační sádrový potěr) a především betonovou střešní krytinu řady Beta. Střecha byla dodána včetně systémových prvků v podobě střešních tašek pro odvětrání a prostupem pro komín.

A cena

Každého zajímá, kolik to bude stát. V KM Beta vytváří cenovou kalkulaci na míru každého projektu, stačí zaslat svůj projekt přes Kalkulačku materiálu, kterou naleznete zde: https://www.kmbeta.cz/kalkulacky

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login