Návštěvy bytů

Dům v lese: Nádherná dřevostavba takřka vrůstá do krajiny

Od   | 

Unikátní vilka je umístěná na krásném místě na kraji mokřad, mezi břízami a dalšími vzrostlými stromy. Vzhledem k podmáčenému terénu je celý dům vyvýšený a postavený na sedmimetrových kůlech, doslova zabodnutých do měkkého terénu. Na jedné z mnoha teras je možnost nádherného výhledu, který se jen tak neokouká.

Při západu slunce dostane místo magickou atmosféru. Zdroj: b210

Nevšední apartmán je určen pro jednoho až dva obyvatele a nabízí maximální pohodlí a soukromí, vidět do něj není vůbec odnikud. Ostré úhly trojúhelníkových tvarů budovy jsou obložené jasanovým dřevem, takže z určitých úhlů prakticky úplně splývají s lesem. Najdeme zde nízkou terasu – „ranní“, na kterou právě v tuto denní dobu svítí sluníčko, a láká tak k posezení, či noční terasu na střeše, na kterou se musíte doslova vyšplhat masivním střešním schodištěm a ze které se nádherně pozoruje zapadající slunce, ptáci či hvězdy.

Dlouhověkost především 

Střecha a terasy jsou neobvykle ošetřeny tepelně zpracovaným popelem, díky čemuž má povrch minimální nároky na údržbu. Všechny materiály jsou vybrané s důrazem na dlouhověkost (dům je na místě velmi nepřístupném větším opravám a úpravám), ekologičnost a místní zdroje.  Dokonce ani žádné vzrostlé stromy nemusely domu ustoupit – architekti je jednoduše vetkli přímo do terasy, kterou šetrně vedli okolo nich. 

Největším bonusem celého domku je několik teras uprostřed přírody. Anebo je vlastně příroda uprostřed terasy?  Zdroj: b210

Výhled na oheň a mokřad

Interiéru dominuje krb, umístěný v ostrém rohu ložnice uprostřed nejkrásnějšího výhledu nocležníků do krajiny. Prostor lze rozdělit závěsy na několik různých celků – ložnici, samostatnou pracovní či odpočinkovou část s malými pohovkami. Důraz je kladen na jednoduchost, severský styl, luxus a pohodlí.  Najdeme zde i malou koupelnu vybavenou malými okrouhlými umyvadly, toaletou a zrcadly pro optické zvětšení prostoru. Impozantní je večerní venkovní posezení uprostřed lesa, ale zároveň na pohodlné, stylově osvětlené terase. Tak kdo by tu chtěl odpočívat? 

Zdorj info: b210

Fotogalerie:

 

Ložnice by měla být především romantická: Jak na to?

 

 

You must be logged in to post a comment Login