Návštěvy bytů

Dům se skleněnými stěnami je plný světla a přírodních materiálů

Od   | 

Pokud hledáte prvek, který spojuje všechny domy současné moderní architektury, jsou to jednoznačně velké prosklené plochy, které mnohdy tvoří celou stěnu. Když se pak tato část domu otevírá do zahrady poskytující dostatek soukromí, jedná se o ideální kombinaci. Stejně tak tomu bylo u tohoto pražského domu, který majitelům umožňuje bydlení ve vlastním kousku přírody. Ačkoliv je v současnosti zahrada teprve v počátku, během let vyroste v bujnou vegetaci. O to hezčí výhled z okna bude majitele domu čekat.

Kontrast nenajdete jen mezi podlahou a výmalbou, ale i v knihovně. Zdroj: BOQ architekti

Moderní stavba rodinného domu má jedno podlaží, dispozice je promyšlena na maximum. Kromě velkorysých prosklených ploch, které celému bydlení dominují, vás může zaujmout také tmavě hnědá dřevěná podlaha, bílá kontrastní barva v podobě výmalby, ale také neutrální dub ve formě dveří. Dům je postaven s různě vysokých kvádrů, které domu dodávají na moderním designu. Kontrast tmavých podlah se světlými stěnami se opakuje v celém interiéru.

Dominantou obývacího pokoje je knihovna

Knihovna nacházející se v obývacím pokoji je kombinací funkčnosti a čistých linií – vše je navíc podsvíceno. Knihovně vyrobené na míru nechybí ani předsazený panel, na nějž lze umístit televizi. Knihy, které jsou v polici uloženy nahodile, nahradí případné dekorace, které zde nejsou potřeba.

Díky nahodile rozmístěným knihám nejsou další dekorace potřebné. Zdroj: BOQ architekti

I kuchyně byla vyřešena na zakázku. A to ve formě vestavné sestavy, v níž jsou zabudované všechny spotřebiče, které jsou při vaření třeba. Skříňky mají výklopná dvířka, která lze schovat dovnitř skříněk a vytvořit z nich otevřené police. Do takto vzniklých prostor lze uložit většinu spotřebičů, které nemusí být vidět. Varná konvice, pekárna, ale i topinkovač nemusí překážet na pracovní desce. Pracovní desku zde zastupuje ostrůvek, jehož součástí je také dřez a speciální varná deska s integrovanou digestoří. Designový jídelní stůl je doplněn o židle, kdy je celý set opět vyroben na míru.

Většina nábytku v tomto domě byla vyrobena na míru. Zdroj: BOQ architekti

Jak poznat kvalitu LED?

Dům je praktický a účelný

Interiér celého domu je řešen maximálně prakticky a účelově. Klasické dveře jsou zde nahrazeny posuvnými, díky čemuž bylo dosaženo maximálních úspor prostoru. Prosklené stěny tvoří trojskla, která jsou zastíněna venkovními lamelami, které zabrání nežádoucímu přehřívání interiéru. Na zahradu se z domu dostanete hned několika vchody – jedním z nich se vychází i na terasu. Severní část domu posloužila k umístění technických prostor, jako jsou šatny, koupelny, ale také technické místnosti. Všechny prostory jsou dokonale prosvětlené, dokonce i koupelny, v nichž jsou okna.

Dětské pokoje poskytují spoustu prostoru pro kreativitu.  Zdroj: BOQ architekti

Děti mají společný pokoj, který lze rozdělit

Děti žijící v domácnosti s rodiči mají každý vlastní pokoj. Ty se však mohou během chvíle změnit na společný prostor. K tomu slouží popisovatelné panely, do nichž lze vsadit masivní dřevěné police. Prostor lze spojit, ale také ponechat oddělený.

Na stěnu lze umístit police, ale děti na ni mohou i kreslit.  Zdroj: BOQ architekti

V koupelně si odpočinete

Na rozdíl od zbytku interiéru jsou koupelny zařízeny mnohem klidněji. A to v neutrálních hnědých a béžových tónech, které v lidské psychice navozují pocity klidu a pohody. Dominantou prostoru jsou hexagonové obklady a cementová stěrka, jíž si můžete všimnout také na podlahách.

Koupelna je místem klidu a pohody. Zdroj: BOQ architekti

Čím změřit kvalitu LED?

Fotogalerie:

Foto a realizace: BOQ architekti

 

Nejčastější chyby při plánování záclon a závěsů

 


You must be logged in to post a comment Login