Návštěvy bytů

Dům plný barev a kontrastů, kde hlavní obytný prostor oživují kmeny

Od   | 

Rodinný dům v srdci malého městečka předčil naše očekávání. Interiér, ve kterém se kladlo důraz na přírodní materiály, zahřeje u srdce hned při vstupu. Najdeme tu ale také výraznější barvy, které spolu s jednoduchými přírodními materiály dotváří nádhernou harmonii a atmosféru. 

Jakmile vstoupíme do kuchyně, okamžitě náš pohled upoutá dekorativní krb s bílým, cihlovým obkladem. V těsné blízkosti našel svoje místo i jednoduchý jídelní stůl doplněný průhlednými designovými židlemi. Jen si představte tu pohodu, kdy si při plápolajícím ohni vypijete šálek čaje nebo povečeříte s rodinou. Vedle krbu dominuje dřevěná kuchyně doplněná o ostrůvek s plynovou varnou deskou. Kuchyňský ostrůvek rozšířil nejen pracovní a úložný prostor díky zásuvkám, ale také slouží jako barové posezení. 

Hlavní prostor je vymezen několika zónami. Zdroj: Boom-town

Útulnou atmosféru umocňují přiznané dřevěné trámy a neopracované kmeny směrem k obývacímu pokoji, které vytváří stylový prvek. Tyto přírodní materiály příjemně kontrastují a vzájemně se doplňují s designovým svítidlem, reflektorovou lampou i dalšími kovovými doplňky. Kombinace lesklých povrchů, kovových doplňků, obkladu z cihel a dřeva je pestrá a přitom oku lahodící.

Obývací pokoj se zdá být poněkud zastrčen, přesto je díky otevřenému prostoru v centru dění. Majitelé pamatovali i na děti, které si nevydrží samy hrát ve svých pokojích, a proto do obýváku zakomponovali nízký stoleček bez židlí, na kterém najdeme hračky. Obývací část od tohoto dětského koutku periferně oddělují neopracované kmeny stromu, díky kterým je na děti vidět, a přesto jsou mimo hlavní část, kde klábosí dospělí. Klasickou obývací stěnu zastupují vestavěné lesklé komody až ke stropu, v kombinaci černé a bílé barvy. Jejich lesklé provedení prostor příjemně prosvětluje a opticky zvětšuje, na první dojem působí jako zrcadlová stěna. Kontrastním prvkem tu je jsou dvě sedací soupravy, umístěné kolmo k sobě a poutající na sebe pozornost díky své červeno-černé barevnosti. 

Obývací pokoj nabízí koutek pro malé raubíře. Zdroj: Boom-town

Z obývacího pokoje pokračujeme směrem ke schodišti, kde na nás dýchne exotická atmosféra. Neopracované kmeny spolu se zavěšenou kapradinou v průchodu jsou neotřelým nápadem. Místo zábradlí dali majitelé přednost skleněné stěně, díky které je vidět i o patro níže, kde se nachází sklep. Prosvětlené schodiště doplňuje abstraktní obraz, který do tohoto interiéru oprávněně zapadá.

Kmeny a další rostliny vnášejí příjemný pocit blízkosti přírody. Zdroj: Boom-town

Horní patro patří dětským pokojům, malé pracovně, ložnici a koupelně s toaletou. Z chodby v horním patře lze díky skleněné zástěně sledovat dění v obývacím pokoji v přízemí, což dává možnost malým zvědavcům povykovat na rodiče, aniž by museli sejít dolů. Příjemně denní světlo díky světlíku vstupuje nejen do chodby, ale i do obývací části.

Chodba se schodištěm je vzdušná a prosvětlená. Zdroj: Boom-town

Ani v koupelně nechybí nádech přírody. A přesto že v koupelnách vídáme spíše teplé tóny a decentní odstíny, majitelé vybrali sytě zelený nábytek, který usměrňuje šedá dlažba a bílý obklad na stěně. Také sprchový kout díky čiré skleněné zástěně nenarušuje dojem koupelny. Stylově působí i zelená vana ve stejném odstínu, jako zásuvková komoda. Ani tady majitelé neopomenuli na rostliny navozující blízkost přírody, kterým se tu díky dostatku denního světla skvěle daří.

Jednoduché barvy zařizovacích předmětů rozveseluje výrazně zelený nábytek. Zdroj: Boom-town

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login