Rady a tipy

Dům na klíč? Víme, proč byste měli zvážit i tuto variantu

Od   | 

Hledáte nové bydlení? Pak byste měli zvážit, zda se do stavby domu pustíte svépomocí, se stavební firmou, nebo využijete možnost výstavby domu na klíč. Poslední zmíněná možnost má mnoho výhod. Pojďte se s námi na ně podívat.

Stavba na klíč vyjde dráž, ale ušetří vám čas a zabezpečí vaši pohodu. Zdroj: Canstockphoto

Většina lidí se možnosti stavby domu na klíč vyhýbá. Je to kvůli vyšší ceně a nejistotě, zda bude vše probíhat bez starostí. Můžeme vás uklidnit – pokud budete vybírat z ověřených firem, je stavba domu na klíč vhodným řešením.

Doba stavby domu je rychlejší

Pokud si necháte postavit dům na klíč, bude to s velkou pravděpodobností rychlejší, než kdybyste si dům stavili sami. Spousta firem v současnosti tvoří nejen zděné domy, ale také dřevostavby, jejichž stavba je ještě o mnoho rychlejší. Díky ušetřenému času, nebudete muset tak dlouho platit náhradní nájemní bydlení, navíc si zachováte svoji psychickou pohodu. A jako velký bonus lze považovat úsporu vašeho času, který nebudete muset trávit kontrolou stavby.

 

Variabilní pohovka vhodná i do malého bytu

 

Záruka na použité materiály i technologie

Pokud si necháte postavit dům na klíč, budete mít záruku několika jistot. Mimo jiné v tom, že se celá konstrukce během dvou let nerozpadne – firma, kterou si zvolíte, staví pravidelně, takže mají své technologie, které jsou spolehlivé. Navíc máte záruku na použité materiály – vyhnete se tak chybám řemeslníků a jejich nespolehlivosti.

Spousta domů na klíč je ve formě dřevostavby. Zdroj: Pixabay

Budete to mít bez starostí

Velkou výhodou domů na klíč je nejen rychlá a snadná výstavba, ale také bezstarostnost. Vy si jednoduše vyberete požadovaný typ domu a firma vše vyřeší za vás. Dokonce i jinak složité a zdlouhavé papírování, které neodmyslitelně ke stavbě domu patří.

 

 

A co dál?

Je jen na vás, co vše si se stavební firmou domluvíte – pokud to daná firma nabízí, můžete využít také vyřešení úprav okolí domu a stavby oplocení. Jako zákazník můžete s dodavatelem operativně řešit i drobnější úpravy bez toho, aby celému projektu hrozilo riziko zpoždění, nekvalitně odvedené práce a podobně. Ještě před započetím prací řádně prostudujte smlouvu, pokud si nejste jisti, přizvěte na pomoc právníka, určitě se to vyplatí.

Zdroj info: Rodinné domky, Domy na klíč, Ekonomické stavby

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login