Návštěvy bytů

Dům bez schodů: splněný sen o krásném výhledu i krbu v obýváku

Od   | 

Děti vylétly z hnízda, a tak se manželům proměnil styl života. Už žádné úkoly, ježdění na kroužky, každodenní odchody do práce, vaření pro početnou rodinu… Už nechtěli být zavřeni v bytě, ale přáli si domek a zahradu, na které se budou realizovat. Další podmínkou byla absence schodů, proto se rozhodli pro bungalov. Interiér nechali vybavit moderně, ale zároveň s citem, aby moderní technologie a vybavení nezastínilo romantický výhled z oken i nepostradatelný krb.

Modernímu domku dominuje velká kuchyně spojená s jídelnou a obývacím pokojem. Kuchyňská linka ve tvaru písmene „L“ nabízí dostatek úložných prostor. Nechybí ani spížní skříně a americká lednice nebo vestavné spotřebiče. Celá sestava je vyvedena v šedém odstínu, na stěně vedle okna přitáhne pozornost mléčné sklo s policemi a odsavačem par. Vzdušnost a světlo poskytuje velké okno s nádherným výhledem.

Prostorná okna v kuchyni nabízí krásný výhled. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Součástí kuchyně je také ostrůvek, díky kterému má paní domu další úložné prostory a navazující barový pult s vysokými židlemi, které jsou ideálním posezením pro návštěvy ve chvíli, kdy je nutné v kuchyni něco dodělat. Elegantní jídelní stůl v tmavé barvě a moderní židle s nadčasovým koženým čalouněním dokonale zapadají do celého interiéru. Osvětlení nad ním zajišťuje designově povedený lustr.

S krásným výhledem televizi nepotřebujete

V obývacím pokoji na první pohled zaujmout dvě velká okna vybízející k výhledu. Mezi nimi je umístěný krb, který majitele cení zejména v zimních období, kdy nastává ta pravá romantika. Nevelký televizor zde zůstal jen kvůli spojení se světem. K posezení láká prostorná červená pohovka a pohodlná křesla. Majitelé dbají na detaily, proto na stěnách nechybí obrazy, na policích různé dekorace. Úložné prostory zastupuje menší komoda a šifonér.

Obývacímu pokoji dominuje krb a červené sofa. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Pracovní kout hned pod oknem

Ve velkém prostoru zůstalo místečko i na malý pracovní kout v rohu místnosti. Není na první pohled vidět, což je dobře, protože při práci potřebuje každý svůj klid. Skrývá se za stěnou, která zároveň slouží i jako opěrná pro sezení. Protože je pracovní stůl umístěný pod oknem, mohou se i zde kochat krásným výhledem.

Malá pracovna je ukrytá v rohu za stěnou. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Milovníci knížek

Oba manželé milují knihy a vlastní jich opravdu velké množství. Proto toužili mít v domě malý salonek, který je využitý jako knihovna a čítárna v jednom. Působí velice romanticky a útulně. Knihy jsou uspořádané v knihovně z pevného masivního dřeva. Hned vedle stojí masivní dřevěný stůl lákající k posezení nebo práci. Nechybí opět krb a mohutná kožená křesla se stolkem nás tak trochu vrací do dávné minulosti. Příjemný koberec a dlouhé závěsy přispívají k dokonalé útulnosti. Tady by chtěl volný čas trávit každý.

Ideální místo pro všechny milovníky knížek. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Koupelna jako z pohádky

Elegantní koupelna je pojatá skutečně velkoryse. Samostatně stojící vanu doplňuje nerezová baterie a stoleček, kam si můžete odložit skleničku vína, misku jahod nebo příjemnou knihu. Vana stojí hned vedle oken. Jedna tabule je kvůli soukromí doplněná mléčným sklem.

Paní domu toužila po vlastním kosmetickém koutku. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Jedné ze stěn koupelny dominuje nábytkový díl s mnoha zásuvkami, kam majitelé ukládají hygienické potřeby, ručníky a další nezbytnosti. Část byla ponechána jako toaletka. Velké zrcadlo přes celou stěnu místnost ještě opticky zvětšuje, i když to ani nepotřebuje, protože koupelna je sama o sobě dostatečně prostorná. Dokonce dovoluje samostatné umyvadlo s menším zrcadlem a ukrytým sprchovým koutem.

Fotogalerie:

Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

You must be logged in to post a comment Login