Návštěvy bytů

Majitelé si splnili sen o moderním prostorném domě obklopeném bohatou zelení

Od   | 

Bydlení ve městě a zároveň příroda všude kolem? To rozhodně nemusí být jen sen. Tento architektonický skvost stojí na konci předměstské ulice a sousedí rovnou s parkem. Byl navržen tak, aby využil všechny možnosti ze sousedních přírodních krás. Z velkých prosklených ploch je dokonalý výhled na všechny stromy a zeleň. Dům oplývá různými zónami, které se otevírají prosklenou kolonádou do venkovního obytného prostoru a zahrady.

Severní prostor před domem zajímavě rozděluje celou stavbu. Prosklená okna a dveře v celé výšce nechají nahlédnout do soukromí obyvatel a zároveň poskytují dostatek světla. Celý dům je obložen svislými dřevěnými deskami, které korespondují s parkem. Zadní část vyčnívá nad venkovním obytným prostorem.

Výhled snů

Zahrada lákající k posezení a paprsky slunce probleskující mezi stromy. I tak si někteří představují svůj ráj. Foto: Robert Simeoni Architects

Prostorná terasa s velkou zahradou poskytuje další prostor, kde majitelé rádi tráví svůj čas. Všudypřítomná zeleň, spoustu místa a pohodlné posezení vyloženě láká k pořádné grilovačce. Majitelé rádi zvou dostatek přátel, proto zvolili dlouhý, obdélníkový stůl s dřevěnou deskou a kovovými oporami. 

Moderní kuchyně vyniká zejména prostorem. Foto: Robert Simeoni Architects

Ve velkém domě, kam chodí více návštěv, je důležitá pořádná kuchyně a ta, která stojí zde, rozhodně takové představy bezezbytku naplňuje. Bílé kuchyňské skříňky ve vysokém lesku s moderními vestavěními spotřebiči nabízí dokonalý komfort. Vrchní skříňky jsou vedené až ke stropu, aby nechyběl úložný prostor. Součástí kuchyně je taktéž jídelna. Jídelní stůl s moderními židlemi v bílé barvě stojí přímo naproti velkým proskleným dveřím. Tak se mohou přísedící každý den kochat překrásným výhledem.

V chladných dnech se majitelé mohou zahřát u plamenů plápolajících v krbu a užít si romantiku takové chvilky. Foto: Robert Simeoni Architects

Obývacímu prostoru dominuje abstraktní tapeta na stěně a krb. Pohled do něj majitelé domu vychutnávají v chladnějším počasí. Zajímavou kombinací je černá kožená sedačka s koženým červeným křeslem s kovovou konstrukcí. Zdá se to jako nepředstavitelná kombinace, ale navzájem působí velmi sladěně. 

Důraz na světlo, prostor a vzdušnost jsou patrné i z obývacího prostoru. Foto: Robert Simeoni Architects

V domě nechybí moderní vymoženosti jako je televize v další části obývacího prostoru. K posezení láká šedá sedací souprava. Všudypřítomnou zeleň zastupuje váza s květinami na nízkém konferenčním stolku. 

Dům je obklopen zelení ze všech stran. Majitelé si tak mohou každý den dopřát krásný výhled. Foto: Robert Simeoni Architects

Dům je velmi prostorný, plný světla a slunce. Splňuje všechna přání a sny svým majitelů, kteří si mohou každý den vychutnat uklidňující výhled do korun stromů prakticky z kterékoliv části svého bydlení a kdykoliv potřebují nabít energií. 

Fotogalerie:

Proč doma zvolit nepřímé osvětlení?


You must be logged in to post a comment Login