Kuchyně

Dřezové baterie se sprchou jsou velmi praktické

Od   | 

Dřezové baterie se sprchou, která bývá většinou provedena v podobě sundávací koncovky, kde je skryta opletná hadice, skýtají mnoho výhod. Samozřejmě je ocení všichni, kdo myjí nádobí ručně, mají velký dvojdřez a v druhém dřezu tak mohou nádobí pohodlně opláchnout. Hodí se ale i například pro napouštění větších a vyšších nádob.

Dřezové baterie se sprchou jsou většinou dražší než bez ní, ale investice se většinou vyplatí díky variabilnější manipulaci. Baterie se sprchou seženete v nejrůznějších materiálech a provedních. Kvůli napouštění vyšších nádob a neomezování prostoru dřezu jsou výhodnější modely s vyššími rameny. Oceníte také plnou otočnost baterie, díky níž se zvětší i dosah ruční sprchy a rozšíří se možnosti jejího použití.

Kuchyňská baterie Essence Professional. Zdroj: Grohe

Podle čeho vybrat baterii

Způsob ovládání

Baterie se sprchou či bez seženete jak v pákové, tak v kohoutkové variantě. Zatímco však kohoutky zažívají malou renesanci ve vanách a sprchových koutech (senior či malé dítě do nich nemůže nerado “drcnout” a pouhým drobným pohybem páčky se opařit), do kuchyně se lépe hodí pákové, mnohem citlivěji nastaví právě potřebnou teplotu vody.

Kuchyňská baterie Bingo star,Kludi

Kuchyňská baterie Bingo star, Kludi

Výška, funkce

Potřebujete často napustit konev na zalévání pokojových květin, kýbl k úklidu nebo PET láhev na muškáty? Máte velké hrnce, které nemohou do myčky a musíte je mýt v ruce? Pak pro vás nebude volbou nejlevnější nízká chromová baterie, která navíc není otočná a prakticky vám znemožní tyto činnosti vykonávat. Budete potřebovat otočnou, vyšší stojánkovou baterii s dalšími funkcemi, které zjednodušují užívání a přispívají k uživatelskému komfortu. Výše již zmíněná ruční sprcha je určitě jednou z nich. Další “vychytávkou” je perlátor, který dokáže znatelně šetřit vodou.

Perlátor lze vyměnit jen pomocí mince, zdroj: Grohe

Materiál

Zajímat by vás měl nejen vnější materiál, který většinou vybíráme tak, aby ladil k dřezu a zároveň byl dostatečně teplotně a mechanicky odolný (vhodným materiálem je například mosaz nebo různé slitiny), ale i materiál kartuše. Keramická kartuše zajistí, že kohoutek mnohem lépe těsní.

Kuchyňská baterie K7, zdroj: Grohe


You must be logged in to post a comment Login