Kuchyně

Co všechno dokáže dřezová baterie?

Od   | 

Na výběru nové kuchyně si dáváme velmi záležet, ale je také potřeba soustředit se i na hezké detaily. Takovým důležitým detailem je bezesporu i dřezová baterie.

I u venkovských baterií můžete očekávat různé druhy proudů. Zdroj: Kludi

Jsou dvě základní věci, které by měla dřezová baterie mít. Jednak je to pohodlné ovládání, ideálně pákou, která jde lehce otáčet a dobře padne do ruky. Tou druhou věcí je otočné výtokové rameno s dostatečnou výškou, aby se ve dřezu dalo bez problémů manipulovat i s objemnějším nádobím. Rameno by mělo jít otáčet o 360 °, aby bylo možné napouštět vodu do nádob stojících mimo dřez. Je-li baterie ještě opatřená výsuvnou sprškou, berte to jako ideální řešení.

Když boduje design

Máte-li v kuchyni varný ostrůvek, jehož součásti je i varné centrum, vyberte si baterii, která má neotřelý design. Na středovém ostrůvku bude totiž hodně na očích, a tak z této věci denní potřeby můžete udělat přednost, která ozdobí ostrůvek, potažmo celou kuchyň. Protože si za takovou krasavici budete muset trošku připlatit, hledejte raději v kolekcích renomovaných značek, aby vám dlouho a bez problémů sloužila. Pod některými modely jsou dokonce podepsáni světově uznávaní designéři.

Designová krasavice má výtokové ramínko z bílé hadice doplněné nerezovým obloukovým držákem, zdroj: Kludi

Technologické vychytávky

Jistě znáte situaci, kdy máte ruce od těsta a chtě nechtě musíte sáhnout na páku baterie, abyste si umyli ruce. Na trhu najdete baterie, u které se vůbec nemusíte dotýkat páky, ale stačí, když se hřbetem ruky dotknete ramene baterie a spustí se voda. Další možností je ovládání shora na baterii, kdy jen zmáčknete tlačítko a voda se spustí, nebo vypne. Další možností tlačítko zabudované na hraně dřezu, které je tak víc po ruce a my ho můžeme jednoduše ovládat. Tato varianta je pohodlná i pro děti, které na ovládání dosáhnou. Tak jako v jiných odvětvích i zde výrobci stále častěji zabudovávají elektroniku. A tak můžeme vodu spouštět pomocí nožního senzoru, zabudovaného ve spodní skříňce, nejnověji pak dokonce hlasem.

 

Bližší ovládací tlačítko ocení i děti.

Bližší ovládací tlačítko ocení i děti. Zdroj: Hansgrohe

Barvičky pro oživení

Aby v kuchyni nebyla nuda, můžete ji oživit barvami. Hravost a „šmrnc“ totiž vnese do prostoru baterie, která má ramínko z barevné gumové hadice. Většinou se takové série nabízejí v pestré paletě barev, takže si vybere každý, Pozor jen, abyste baterii dobře sladili s dalšími odstíny použitými v kuchyni. Jde-li o barvy, tak značnou část produkce také tvoří baterie s granitovým povrchem. Často se dají koupit rovnou s granitovým dřezem ve stejné barvě. Je to dobré řešení, protože, když budete barevný dřez a baterii kupovat zvlášť, nemusíte trefit přesný odstín.

Pro zpestření designu kuchyně si můžete pořídit dokonce baterii v mnoha odstínech. Gumová hadice se nabízí ve více barvách, zdroj: Blanco

Když baterie neomezuje

Problém může nastat, když máte dřez umístěný pod oknem, které se otvírá dovnitř a oknu by v otevření bránilo vysoké rameno baterie. I to se dá poměrně snadno vyřešit, když se poptáte po pedální baterii. Jednak se dá sehnat taková, která má sklopné výtokové ramínko. Druhou variantou je baterie, jíž můžete celou velmi jednoduše povytáhnout a položit na dřez. Je k tomu uzpůsobená, takže se nijak nepoškodí.

Máte-li dřez situovaný pod okno, pořiďte si speciální flexibilní baterii, kterou můžete jednoduše vytáhnout ze stojánku, zdroj: Franke

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login