Návštěvy bytů

Moderní dřevostavba překvapila skvěle navrženým interiérem

Od   | 

Když jsem viděla interiér této dřevostavby, hned jsem se do něj zamilovala. Líbila se mi kombinace čistých a jednoduchých tvarů s nábytkem a prvky z hrubého dřeva, které se prolínají v každém pokoji. A protože jsem mohla hlasem přispět k výhře v soutěži o nejhezčí interiér, ani na chvilku jsme neváhala.  Možná i proto vyhrál cenu novinářů. A tímto také gratuluji architektu Martinu Frankovi ze studia Dekoncept, který za nádherným domovem stojí. 

Pracovna slouží také jako pokoj pro hosty.

Pracovna slouží také jako pokoj pro hosty.

Dispozice domu je rozvržena do dvou podlaží. V přízemí vede středem domu úzká dlouhá chodba, které ústí do srdce – hlavního obytného prostoru, který je svým částečně zvýšeným stropem opticky rozdělen na dvě části. Nižší s kuchyní a jídelnou a tam, kde je strop vyšší, se nachází sezení s krbem a vstup na obytnou terasu s bazénem. Z chodby lze také pokračovat do dvou prostorných šaten a pracovny, která zároveň slouží jako hostinský pokoj. Součástí přízemí je i sauna a velmi zajímavě je řešena vstupní hala, která je otevřena prosklenou stěnou do krytého stání pro dvě auta. O patro výš se nachází soukromá zóna se třemi ložnicemi, prostornou šatnou a dvěma koupelnami.

,,….nevytváříme strohé a chladné prostory, ale snažíme se tvořit příjemné prostředí pro jejich uživatele, ve kterém jejich životy a předměty nejsou oddělené, ale těší se ze svého vzájemného souladu.” architekt Martin Frank

V části kde je sedací souprava je strop vyšší. část stěny je zde prosklená, takže vchází do místnosti víc denního světla.

V části, kde je sedací souprava, je strop vyšší. část stěny je zde prosklená, takže do místnosti dopadá víc denního světla.

Okolní dotyk přírody

Dům je postaven technologií montovaných dřevěných sedvičových panelů. Nachází se na kraji lužních lesů v blízkosti domů, na kterých se opakují dřevěné fasády, černé rámy oken a bílé detaily v omítce. Tyto všudypřítomné materiály a barvy ovlivnily schéma interiéru. Jeho základ tvoří bílá barva a její odstíny jsou použité i na dřevěných olejovaných podlahách, na hrubě drásaném dubovém nábytku nebo bílém mramorovém obkladu a tato barva prochází interiérem i na textilních doplňcích v podobě bílého lnu na povlečení a závěsech. To vše v kombinaci s nábytkem a prvky z hrubého starého dřeva, které se v interiéru vyskytuje v šedém i béžovém odstínu. Jako doplňkový materiál je zvolen stříbrný nebo zlatý kov. Nerezová kuchyň působí v prostoru jako prosvětlující krystal. Mosazné kousky volně plují místnostmi. Strohá geometrie s pravoúhlými liniemi nábytku a prostorové bílé struktury procházejí celým interiérem, a tím celý prostor sjednocují. Současně umožňují vytvořit čistou plochu pro všechny důležité předměty každodenní potřeby, které jednotlivé místnosti neruší, ale přirozeně zabydlují. Interiér balancuje na hranici strohosti v použitém tvarosloví nábytku, ale v propojení se všemi ostatními vlivy dokáže pro své uživatele vytvořit prostředí jako dělané pro vlídný a útulný každodenní rodinný život.

Nábytek z hrubého dřeva zvýrazňuje jednoduché bílé provedení.

Nábytek z hrubého dřeva zvýrazňuje jednoduché bílé provedení.

Fotogalerie z celého domu:

Foto: Dekoncept


You must be logged in to post a comment Login