Návštěvy bytů

Dřevostavba oceněná novináři

Od   | 

Když jsem viděla interiér dřevostavby, která se ucházela o titul Interiér roku 2016, hned jsem se do něj zamilovala. Líbila se mi kombinace čistých a jednoduchých tvarů s nábytkem a prvky z hrubého dřevem, které se prolínají v každém pokoji. Hlavní cenu sice nakonec nezískal, ale vyhrál cenu novinářů. A tak jsem ráda, že jsem i já, svým hlasem, přispěla k jeho výhře, a tímto také gratuluji architektu Martinu Frankovi ze studia Dekoncept, který za nádherným domovem stojí. 

Dispozice domu je rozvržena do dvou podlaží. V přízemí vede středem domu úzká dlouhá chodba, které ústí do srdce – hlavního obytného prostoru, který je svým částečně zvýšeným stropem opticky rozdělen na dvě části. Nižší s kuchyní a jídelnou a tam, kde je strop vyšší, se nachází sezení s krbem a vstup na obytnou terasu s bazénem. Z chodby lze také pokračovat do dvou prostorných šaten a pracovny, která zároveň slouží jako hostinský pokoj. Součástí přízemí je i sauna a velmi zajímavě je řešena vstupní hala, která je otevřena prosklenou stěnou do krytého tání pro dvě auta. O patro výš se nachází soukromá zóna se třemi ložnicemi, prostornou šatnou a dvěma koupelnami.

Pracovna slouží také jako pokoj pro hosty.

Pracovna slouží také jako pokoj pro hosty.

,,….nevytváříme strohé a chladné prostory, ale snažíme se tvořit příjemné prostředí pro jejich uživatele, ve kterém jejich životy a předměty nejsou oddělené, ale těší se ze svého vzájemného souladu.” architekt Martin Frank

Okolní dotyk přírody

Dům je postaven technologií montovaných dřevěných sedvičových panelů. Nachází se na kraji lužních lesů v blízkosti domů, na kterých se opakují dřevěné fasády, černé rámy oken a bílé detaily v omítce. Tyto všudypřítomné materiály a barvy ovlivnily schéma interiéru. Jeho základ tvoří bílá barva a její odstíny jsou použité i na dřevěných olejovaných podlahách, na hrubě drásaném dubovém nábytku nebo bílém mramorovém obkladu a tato barva prochází interiérem i na textilních doplňcích v podobě bílého lnu na povlečení a závěsech. To vše v kombinaci s nábytkem a prvky z hrubého starého dřeva, které se v interiéru vyskytuje v šedém i béžovém odstínu. Jako doplňkový materiál je zvolen stříbrný nebo zlatý kov. Nerezová kuchyň působí v prostoru jako prosvětlující krystal. Mosazné kousky volně plují místnostmi. Strohá geometrie s pravoúhlými liniemi nábytku a prostorové bílé struktury procházejí celým interiérem, a tím celý prostor sjednocují. Současně umožňují vytvořit čistou plochu pro všechny důležité předměty každodenní potřeby, které jednotlivé místnosti neruší, ale přirozeně zabydlují. Interiér balancuje na hranici strohosti v použitém tvarosloví nábytku, ale v propojení se všemi ostatními vlivy dokáže pro své uživatele vytvořit prostředí jako dělané pro vlídný a útulný každodenní rodinný život.

Nábytek z hrubého dřeva zvýrazňuje jednoduché bílé provedení.

Nábytek z hrubého dřeva zvýrazňuje jednoduché bílé provedení.

Fotogalerie z celého domu:

Připravila: Redakce, Foto: Dekoncept, Kontakt: Dekoncept

Související články:

Absolutní vítěz v soutěži Interiér roku

Rodinný dům s ladnými křivkami

Byt se zajímavým krovem

Byt s vanou v kuchyni. Proč ne?

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *