Návštěvy bytů

Moderní dřevostavba překvapila skvěle navrženým interiérem

Od   | 

Když jsem viděla interiér této dřevostavby, hned jsem se do něj zamilovala. Líbila se mi kombinace čistých a jednoduchých tvarů s nábytkem a prvky z hrubého dřeva, které se prolínají v každém pokoji. A protože jsem mohla hlasem přispět k výhře v soutěži o nejhezčí interiér, ani na chvilku jsme neváhala.  Možná i proto vyhrál cenu novinářů. A tímto také gratuluji architektu Martinu Frankovi ze studia Dekoncept, který za nádherným domovem stojí. 

Pracovna slouží také jako pokoj pro hosty.

Pracovna slouží také jako pokoj pro hosty. Foto: Dekoncept

Dispozice domu je rozvržena do dvou podlaží. V přízemí vede středem domu úzká dlouhá chodba, které ústí do srdce – hlavního obytného prostoru, který je svým částečně zvýšeným stropem opticky rozdělen na dvě části. Nižší s kuchyní a jídelnou a tam, kde je strop vyšší, se nachází sezení s krbem a vstup na obytnou terasu s bazénem. Z chodby lze také pokračovat do dvou prostorných šaten a pracovny, která zároveň slouží jako hostinský pokoj. Součástí přízemí je i sauna a velmi zajímavě je řešena vstupní hala, která je otevřena prosklenou stěnou do krytého stání pro dvě auta. O patro výš se nachází soukromá zóna se třemi ložnicemi, prostornou šatnou a dvěma koupelnami.

,,….nevytváříme strohé a chladné prostory, ale snažíme se tvořit příjemné prostředí pro jejich uživatele, ve kterém jejich životy a předměty nejsou oddělené, ale těší se ze svého vzájemného souladu.“ architekt Martin Frank

V části kde je sedací souprava je strop vyšší. část stěny je zde prosklená, takže vchází do místnosti víc denního světla.

V části, kde je sedací souprava, je strop vyšší. část stěny je zde prosklená, takže do místnosti dopadá víc denního světla. Foto: Dekoncept

Okolní dotyk přírody

Dům je postaven technologií montovaných dřevěných sedvičových panelů. Nachází se na kraji lužních lesů v blízkosti domů, na kterých se opakují dřevěné fasády, černé rámy oken a bílé detaily v omítce. Tyto všudypřítomné materiály a barvy ovlivnily schéma interiéru. Jeho základ tvoří bílá barva a její odstíny jsou použité i na dřevěných olejovaných podlahách, na hrubě drásaném dubovém nábytku nebo bílém mramorovém obkladu a tato barva prochází interiérem i na textilních doplňcích v podobě bílého lnu na povlečení a závěsech. To vše v kombinaci s nábytkem a prvky z hrubého starého dřeva, které se v interiéru vyskytuje v šedém i béžovém odstínu. Jako doplňkový materiál je zvolen stříbrný nebo zlatý kov. Nerezová kuchyň působí v prostoru jako prosvětlující krystal. Mosazné kousky volně plují místnostmi. Strohá geometrie s pravoúhlými liniemi nábytku a prostorové bílé struktury procházejí celým interiérem, a tím celý prostor sjednocují. Současně umožňují vytvořit čistou plochu pro všechny důležité předměty každodenní potřeby, které jednotlivé místnosti neruší, ale přirozeně zabydlují. Interiér balancuje na hranici strohosti v použitém tvarosloví nábytku, ale v propojení se všemi ostatními vlivy dokáže pro své uživatele vytvořit prostředí jako dělané pro vlídný a útulný každodenní rodinný život.

Nábytek z hrubého dřeva zvýrazňuje jednoduché bílé provedení.

Nábytek z hrubého dřeva zvýrazňuje jednoduché bílé provedení. Foto: Dekoncept

Fotogalerie z celého domu:

Foto: Dekoncept


You must be logged in to post a comment Login