Návštěvy bytů

Vzdušné 3+kk: Dřevěné prvky, čisté linie a pastelové barvy

Od   | 

Když mladá, tříčlenná rodina konečně našla byt odpovídající jejich představám, bylo rozhodnuto. Prostorný byt 3+kk majitele uchvátil hned na první pohled. Prostory ale bylo třeba zrekonstruovat, díky čemuž vzniklo moderní, elegantní a decentní bydlení s dokonale prosvětlenými místnostmi. V interiéru dominuje dřevo spolu s jemnými barvy, doplněnými o pár pastelových tónů. Tato souhra vytvořila útulné bydlení s příjemnou, rodinnou atmosférou. 

Již od vstupu na nás dýchne útulná atmosféra. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Při vstupu do bytu je jasné, že je zde použito hodně dřeva, které najdeme nejen na podlaze, ale částečně i na stěnách. Jakmile si odložíme kabát ve vstupní hale, všimneme si úzké chodbičky, která vede přímo do srdce bytu. V obytné části poté najdeme polyfunkční prostor, který tvoří obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. 

Kupujte kvalitní LED. Jak to poznat?

Ocitáme se v polyfunkčním prostoru a jako první si všímáme kuchyňské linky, která byla koncipována do tvaru písmene „U“. Prosvětlenou kuchyni s jemnými liniemi podtrhuje korpus včetně skříněk v matně bílé barvě. Aby nic nenarušilo čistotu, byly skříňky vybaveny bezúchytkovým systémem. Pravá strana kuchyně je vyčleněna pro pracovní plochu, mycí centrum a panelový systém, ve které je zabudována trouba v ladící bílé barvě, lednice, i úložný prostor. Horní prostor této části byl vyhrazen také pro skříňky v dřevěném dekoru, které úložný prostor příjemně rozšiřují.

Zavěšené police majitelé využívají pro nádobí. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Spojovací část kuchyně se nachází přímo pod oknem a majitelé ji využívají jako mycí centrum. Levá část kuchyňské linky slouží jako periferní oddělení kuchyně od obývacího pokoje, ale zároveň poskytuje prostornou pracovní, nebo odkládací plochu. Nejvíce však slouží jako jídelní stůl, neboť žádný jiný už v bytě nenajdete. Bílý barový pult doplňují vysoké židle ze dřeva i stylové závěsné svítidlo, které je doplněno stropními bodovkami. Nad kuchyňský ostrůvek byly namontovány jednoduché police, které mohou sloužit nejen jako úložný prostor, ale také jako místo pro decentní dekoraci.

Z kuchyně přímo sálá jednoduchost, elegance a čistota. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Obývací pokoj byl stejně jako ostatní části bytu zařízen elegantně a s citem. Zajímavostí místnosti je výklenek s francouzskými okny, ze kterých lze vyjít na balkon. Díky nim je v bytě dostatek tolik žádaného denního světla. K výklenku byla příjemně situována prostorná sedací souprava v pastelové zelené barvě, díky které interiér dostal zajímavý barevný šmrnc. Sedací souprava není klasicky vcelku, ale sestává z několika dílů, které lze variabilně kombinovat a skládat. Mezi dvě části sedačky byl umístěn malý stolek se stolním osvětlením, který plně nahrazuje konferenční stolek.

Před sedačku majitelé položili prostorný bílý koberec s geometrickými tvary. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Světlé stěny i vybavení dokonale oživuje betonová stěrka po celé zdi za obývací stěnou. Klasickou obývací stěnu v tomto bytě však zastává jednoduchá skříňka pod televizí, ve které je zabudována pro milovníky vína i malá vinotéka. Příjemnou atmosféru v prostou vytváří LED pásky v podhledu, ale i bílá reflektorová svítidla. V obývacím pokoji nechybí ani pohodlná křesla v šedé barvě, velká rostlina v rohu, nebo zajímavé obrazy.

V bytě najdete netradiční vinotéku. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Dětský pokoj je útočištěm mladé dívky. Kdo čeká sladce růžovou barvu, bude zklamán. V pokoji je kombinován dřevěný nábytek spolu s bílým a pastelově zeleným. Postel s výsuvným bokem poskytne úložný prostor, stejně jako policový systém za čelem postele, který byl namontován až ke stropu. Není proto divu, že k němu vedou ladící stylové schody. Psací stůl byl situován k velkému oknu s obloukem, díky kterému má školačka přirozené světlo pro plnění domácích úkolů. V pokoji najdeme také televizor zavěšený na zdi a ribstole pro protažení těla.

V tomto dívčím pokoji vládne zelená barva. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Z dětského pokoje se přesouváme do ložnice rodičů, ve které je netradičně, za mléčným sklem, začleněna prostorná šatna. Manželskou postel doplňují semišové díly v pudrově růžové barvě, zabírající celou šířku stěny. Za čelem postele byla stěna odlišena stříbrnou tapetou, která místnost skvěle oživuje. Stěnu naproti postele zdobí dřevěný obklad a místnost doplňují stylová růžová svítidla spolu s reflektory a bodovým osvětlením.

Pudrově růžová příjemně doplňuje ložnici. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Koupelna je na rozdíl od ostatních místností laděna do tmavších barev. Podlahu zde zastává šedá dlažba, která volně pokračuje na obložení vany i stěny za ní. Ostatní stěny zdobí drobná mozaika v petrolejové barvě. Mohutný úložný prostor by v koupelně zbytečně ubíral na místě, a tak si majitelé nechali vyrobit na míru skříňku pod umyvadlo, která však vede po celé délce místnosti. Na skříňce je posazené zaoblené umyvadlo doplněné o moderní baterii. Nad umyvadlem dominuje originální osvětlení z kovové konstrukce, které slouží zároveň jako dekorace.

Koupelna se barvami od ostatních místností lehce odlišuje. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Jak propojit kuchyni s obývákem pomocí textilních dekorací?

Fotogalerie:

Bezdotykové baterie se používají i doma


You must be logged in to post a comment Login