Kuchyně

Jak dovést vybavení kuchyně k dokonalosti? Vsaďte na skandinávské kousky

Od   | 

Kuchyně a jídelny jsou místem setkání a pohody, tvoří tedy pomyslné centrum bytu i domu. Při jejich zařizování často vybíráme materiály linky a spotřebiče, vyplatí se ale dbát na každý detail, kromě nezbytného vybavení také na nábytek. Měl by dobře sloužit jak svému účelu, tak prospět celkovému vizuálu místnosti. Právě proto je ostatně skandinávský design nyní tolik oblíbený.

Design, na kterém se dá sedět

Do kuchyně či jídelny, tedy místnosti s velkou pravděpodobností znečištění se skvěle hodí designové židle Vitra, například kolekce Eames Chair, kterou zná od vidění snad každý. Trojrozměrně tvarovaná skořepina sedáku zajistí vysokou míru komfortu při sezení i snadnou údržbu. Díky velkému výběru odstínu i provedení podnoží židle snadno sladíte s ostatním vybavením místnosti. Mohou buď vyčnívat, nebo jemně dopomoct místnosti k celistvosti. Design těchto židlí pochází z padesátých let od věhlasného designerského páru – manželů Eamesových. Jelikož dbali nejen estetickou stránku, ale také na tu praktickou, stal se jejich pokrokový návrh revolučně univerzálním.

Zdroj: DesignVille.cz

Prázdné stěny jsou taky prostor

Další platformu, kudy dodat interiéru kuchyně nový rozměr, skýtají stěny. Kromě jednolité výmalby je velmi zajímavou volbou vydat se do světa tapet. Na stránkách DesignVille najdete především tapety vliesové, které svými vlastnostmi přesahují ostatní materiály, proto jim ani občasné šplíchnutí vody neškodí. Dají se také omývat vlhkou textilií, proto jsou do frekventovanějších prostor ideální volbou.

Zdroj: DesignVille.cz

Vzory jsou navíc přehledně seřazené do kategorií, uvnitř kterých lze filtrovat podle značky i barvy. Hledání té správné role bude proto o to snazší. A to ať už vsadíte na výrazné barevné vzory, květinové motivy, které dodají kuchyni ležérní nádech, geometrické, které zase dokáží opticky ovlivnit tvar místnosti, nebo ty se sofistikovaným gradientem. Pokud fandíte spíše střídmějším variantám, tapeta s jemným vzorem, skoro neznatelným z dálky, udělá velkou službu.

Zdroj: DesignVille.cz

Lampy rozsvítí místnost i její design

Poslední tečku za promýšlením kuchyňského vybavení dodá závěsné svítidlo. I tady lze zvolit dvě cesty: lampa bude sloužit buď jako jemné doplnění interiéru nebo jako výrazný ústřední bod. V případě prvním se můžete rozhlížet třeba po stínidlech vyrobených z papíru, tkaniny nebo jiných přírodních materiálů. Působí velmi organicky a hezky rozptylují světlo. Od věci nebudou ani stínidla z kouřového skla, která bývají často v kombinaci s kovovými doplňky, což dodá nádech honosnosti.

Pokud toužíte po odvážných řešeních, naleznete ho ve výrazných materiálech, barvách nebo tvarosloví. Pozornost svým směrem umí strhnout třeba metalická stínidla nebo ta v pestrých odstínech. Zahanbit se nenechají ani lampy s prostorově výrazným kovovým rámem nesoucí hned několik zdrojů světla. Hodí se zejména nad delší jídelní stoly, nad kterými poskytnou dostatek světla.

Zdroj: DesignVille.cz

S pečlivým výběrem vybavení kuchyně či jídelny se váže ještě jedna skutečnost, na kterou je nutno upozornit. Může se klidně stát, že všichni milí hosté místnost nebudou chtít opustit a vaše příjemně strávené večeře se velmi protáhnou. Uznejte, existuje větší kompliment?

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login