Koupelny

Jak dosáhnout s minimem úsilí naprosté čistoty v koupelně

Od   | 

Přestože už jste naučili svoje drahé polovičky i děti doma po sobě uklízet, v koupelně jsou stále kapičky, skvrny a to nemluvíme o záhybech v zařízení, kam se v životě nikdy nikdo nedostal a v nichž se pomalu, ale jistě hromadí prach. Nic z toho nemusí být, pokud zvolíte do koupelny zařízení s moderními tvary a technologiemi a se správnou povrchovou úpravou. 

Chcete-li v koupelně použít dřevo, zvolte teak, případně dlažbu s dekorem dřeva. Zdroj: Ravak

V koupelně i na toaletě očekáváme mnohem vyšší čistotu a hygienu než v ostatních částech bytu. To si uvědomili i výrobci a jdou uživatelům naproti pomocí jednoduchých tvarů, které lze velmi snadno udržovat v čistotě. Tomu napomáhají i technologie, kterými opatřují povrch materiálu a které zároveň zamezují usazování nečistot. A aby toho nebylo málo, když už má zařízení určitý segment nebo část, dbá výrobce na to, aby ho bylo možné odklopit nebo, odsunout anebo ho bylo možné vyčistit. Pojďme se na možnosti údržby koupelnového vybavení podívat zblízka.

Sprchové zástěny jsou vybaveny speciální povrchovou úpravou zamezující usazování nečistot a vodního kamene. Zdroj: Hüppe

Sprchové kouty se snadnou údržbou

Povrchovou úpravu sprchových zástěn dnes dodávají vesměs všichni výrobci. Zpravidla je aplikována už při výrobě, v některých případech ji lze i obnovit anebo dodatečně aplikovat na sklo.Tento typ povrchové úpravy zamezuje usazování nečistot, voda se na skle neusazuje, ale stéká rovnou dolů, povrch se velmi snadno udržuje. Zádrhelem u zástěn jsou rámy a způsob uzavírání. Vhodné jsou bezrámové zástěny a možnost odklopení, aby bylo možné mezi skly prostor vyčistit. Nejnovější typy koutů nemají ani horní rám, takže se dveře přiklápějí rovnou ke stěně. Druhým podstatným bodem je odtok vody. Ten je buď součástí vaničky, kde je vhodné vybrat ten typ, u kterého lze vyndat všechny části odtoku a snadno je vyčistit, nebo sprchového žlabu. Zde preferujeme snadnou údržbu, kdy je možné vyjmout například jen střední odtokovou část a umýt ji pod proudem vody, hledejme i pachovou uzávěru, která zabrání nepříjemnému zápachu v momentě, kdy se sprchový kout delší dobu nepoužívá.

Setaplano má důmyslný systém čištění odtoku. Všechny části je možné pohodlně vyndat a vyčistit, takže se nemůže stát, že by se ucpal odpad.

Sprchová vanička Setaplano má důmyslný systém čištění odtoku. Všechny části je možné pohodlně vyndat a vyčistit, takže se nemůže stát, že by se ucpal odpad. Zdroj: Geberit

Bezúdržbová umyvadla, vany i sprchové vaničky

Ať už jsou vyrobeny ze smaltované oceli, akrylátu, keramiky nebo jiného materiálu, renomovaní výrobci je doplňují speciální úpravou, která zamezuje usazování nečistot a vytváří perfektní, antibakteriální povrch. Úprava je nanášena už při výrobě a není možné jí výrobek opatřit později.

Hygiena toalet a pisoárů

K hygieně toalet a pisoárů přispívá hned několik činitelů. Například firma Duravit doplňuje vnitřní část toalet a pisoárů glazurou s patentovanou technologií HygieneGlaze eliminující bakterie. Snadné údržbě napomáhá i takzvané splachování bez vnitřního kruhu, ve kterém se původně usazovaly nečistoty a vodní kámen. Současné moderní toalety jej nemají, což napomáhá při údržbě. K toaletám neodmyslitelně patří i ovládací tlačítka. Můžou mít speciální povrch, na kterém nejsou vidět otisky prstů, případně lze zvolit sofistikované zařízení, které funguje bezdotykově. Stačí jen přiložit dlaň. A sedátka? I ta jsou vysoce hygienická, kromě antibakteriální povrchové úpravy je můžeme jednoduchým tahem vyjmout a otřít všechny spoje.


You must be logged in to post a comment Login