Koupelny

Dopřejte si prostorný sprchový kout i v malé koupelně

Od   | 

I přesto, že máte malou koupelnu, si můžete pořídit poměrně prostorný sprchový kout, a vychutnat si tak každé sprchování. Rozhodně se nemusíte obávat, stačí se totiž držet několika tipů.

Ještě předtím, než sprchový kout půjdete vybírat, je potřeba vzít v potaz tvar sprchové vaničky, rozměr, ale samozřejmě i provedení sprchové koutu včetně jeho otevírání, barvy profilu, skla atd. 

Do sprchového koutu vždy zvolte termostatickou baterii. Zdroj: Hansgrohe

Ukazatel č. 1 – Tvar sprchového koutu

V domácnostech často vídáme kout s čtvrtkruhovým půdorysem, nicméně odborníci spíše doporučují obdélníkové nebo čtvercové provedení. V malém sprchovém koutě se navíc více vyplatí obdélník, protože pro komfortní sprchování nepotřebujete mít všechny strany stejně dlouhé – nejdůležitější je totiž mít dostatek prostoru na ramena. Pohodlně si tedy vystačíte se sprchovým koutem o velikosti 90 x 75 centimetrů.

Skládací dveře nezaberou mnoho místa, kout skvěle odvětrává a navíc kout „splyne“ s koupelnou. Zdroj: Hüppe

Ukazatel č. 2 – Otevírání sprchového koutu

Do sprchové koutu v malé koupelně je ideální pořídit křídlové sklapovací dveře. Ty jsou tvořeny ze čtyř kusů skla a při otevření se sklopí na stěnu. Díky tomu šetří nejen místo, ale sprchový kout také příjemně splyne se zbytkem místnosti a opticky nepřekáží, prostor pak působí větším dojmem. Dalším plusem u takto otevřeného koutu je maximální odvětrávání, které zabraňuje vzniku nechtěných plísní. 

Zdroj: RAVAK

Se kterými bateriemi opravdu ušetříte za vodu?

 

Pokud někdo ale naopak musí mít posuvné dveře a zároveň chce, aby kout působil vzdušně a moderně, lze zvolit provedení s posuvným otevíráním, které má pojezdy ve spodní části. Další možností do malé koupelny jsou „lítací“ dveře. Ty ani při otevření do prostoru nezabírají příliš místa a výhodou je možnost otevírání směrem dovnitř. Jejich velkým plusem je také vysoká odolnost. Chcete-li vsadit na klasiku, pořiďte si křídlové dveře. Ty uživateli nabízí komfortní vstup do sprchového koutu, nicméně je potřeba myslet na to, že při otevírání zabírají poměrně velký prostor.

Přemýšlejte, kolik místa zaberou dveře při otevírání. Zdroj: Koupelny Ptáček

Zdroj: Ravak.cz, HÜPPE, Kapitoly o bydlení, Moderní koupelna

Fotogalerie:

 

Trendy je velkoformátový obklad. Kam pro něj?

 

 


You must be logged in to post a comment Login