Návštěvy bytů

Domov zařídili kolem levitujícího schodiště

Od   | 

Mezonetový byt umístěný v původním domě z počátku minulého století sestává ze dvou podlaží a poskytuje dostatek prostoru pro pětičlennou rodinu. Ta si přála svůj 140 metrů čtverečních velký domov zrekonstruovat a dát mu moderní kabát. Jak se to povedlo, můžete posoudit sami.

Byt se nachází ve starším domě z počátku minulého století, čemuž odpovídají i ozdobné klenby v horním patře. Tomu se muselo přizpůsobit schodiště, které je zároveň hlavní dominantou celého prostoru.

Levitující schodiště

Schodiště je v tomto bytě nezbytností, a proto bylo nutné vyřešit jeho umístění. Náročné výzvy se nezalekli architekti ze studia Doppio a přišli s levitujícími schody. Nakonec se velká nevýhoda a náročný úkol změnily v přednost. Železná konstrukce s dřevěnými schody je nyní srdcem bytu, skvěle zapadajícím do moderního interiéru. Kolem je pak umístěno další zařízení.

Dominantou hlavního prostoru je levitující schodiště, okolo kterého se “zařídil” zbytek interiéru. Zdroj: Studio Doppio

Kuchyňská linka s vinotékou

Netradiční řešení bytu si vyžádalo kuchyňskou linku na míru. Dolní skříňky s bílým korpusem a dřevěnými dvířky mají moderní bezúchytkové provedení. Díky tomu působí velmi elegantně a vizuálně příjemně. Velkou část linky zabírá prostorné okno, které dodává dostatečné množství denního světla, ale omezuje možnost instalace horních skříněk. Proto byly využity jen v jedná části kuchyně. Nechybí ani policový systém, který majitelé využívají jako vinotéku. Součástí kuchyňského koutu je masivní jídelní stůl doplněný barevnými židlemi dodávající veselejší ráz interiéru. Oživují ho rovněž modré vestavěné police a skříňky, které zároveň slouží jako praktický úložný prostor. Celkový vzhled srdce domova dokonale dotváří výrazné závěsné osvětlení.

Barevné jídelní židle zařízení rozveselují. Zdroj: Studio Doppio

Obývacímu pokoji dominuje krb

V obývacím pokoji ihned zaujme výrazná dřevěná podlaha a především krb s otevřeným ohništěm. Ten ohromí na první pohled už jen svou přítomností, protože se nacházíme v domě, kde jsou ještě další bytové jednotky. Praskající plameny můžeme sledovat z pohodlné rohové sedací soupravy. Z té je vidět i na televizi. Majitelé bytu v sobě nezapřou milovníky knížek. Najdete je v policích v obývacím pokoji i v hořejším prostoru kolem schodiště. Dekorativní funkci splňují nejrůznější obrazy a další ozdoby.

Majitelé si mohli dopřát krb. Zdroj: Studio Doppio

Po levitujícím schodišti se vchází do odpočinkové části, nacházejí se tu ložnice a koupelna. Ty jsou v tuto chvíli ještě před rekonstrukcí, a tak se na ně teprve můžeme těšit. Současný vzhled domova ale dává tušit, že majitelé si pohrají s každým detailem a nezapomenou ani na barvy. 

Využitý je i prostor kolem schodiště. Zdroj: Studio Doppio

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login