Návštěvy bytů

Domov plný pastelových barev, ve kterém čáp dohlíží na pohodový chod domácnosti

Od   | 

Po letech bydlení ve městě si manželé vysnili domek na venkově, a aby odpovídal přesně jejich představám, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Domov o rozloze 120 metrů čtverečních nově získal více denního světla a v interiéru přibyly pastelové barvy, které tu vytváří příjemnou harmonickou atmosféru. 

V rekonstrukci šlo především o otevřený prostor, ve kterém se prolínají stylové prvky, vytvářející ucelený a jednoduchý styl. Obytná zóna je oddělena od ložnice a dětského pokoje pouze posuvnými dveřmi, které majitelé nechávají zavřené z důvodu zachování soukromí. Spojená kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem byla oddělena opticky díky dekoraci a výraznému osvětlení. Útulnou atmosféru do tohoto domku vnáší světlé a teplé odstíny barev, dřevo a přírodní textilie, nebo jiné doplňky. Jídelní stůl majitelé zvolili v dřevěném masivu a umístili nad něj dvě stylová svítidla v bílé barvě. Přestože tvar židlí navozuje dřívější léta, do tohoto nadčasového interiéru skvěle zapadají. Jídelní prostor odděluje od kuchyně stylová zástěna ze dřeva, která provedením a tvarem připomíná tak trochu kuličkovou dráhu. Díky zachování otvorů je přes ni vidět  do kuchyně a zároveň také propouští dostatek denního světla.

Dřevěná stěna vnesla do prostoru útulnost. Zdroj: The Room Studio

Z kuchyně se přesouváme do nádherně prosvětlené kuchyně, která sice není příliš velká, ale pro běžný chod domácnosti bohatě postačí. Čistě bílou linku doplňuje dřevěný kuchyňský ostrůvek, na kterém najdeme mycí, i varné centrum a navíc disponuje rozmanitým úložným prostorem, který hospodyňka rozhodně ocení. Skvěle vypadají otevřené police s dózami doplněné o podhledovou LED pásku. 

Kuchyně je menší, ale svým provedením praktická. Zdroj: The Room Studio

Přestože v kuchyni a v části jídelny byly stěny ponechány v čistě bílé barvě, obývacímu pokoji dominuje pastelově zelenkavá barva, která prostoru přidává na útulné atmosféře. Její kombinace s dřevěnou podlahou a ostatními přírodními materiály vypadá dokonale. V obývacím pokoji nechybí ani pohodlná sedací souprava v šedé barvě doplněna o dva odlišné konferenční stolky. Zajímavý prvek představuje i designové růžové křeslo, ve kterém je radost si přečíst zajímavou knihu. Vedle sedačky majitelé vytvořili malý koutek se stolkem pro pohoštění nebo posezení a na zeď umístili výraznou nástěnnou lampu.

Stěny obývacího pokoje se nesou v zelenkavém odstínu. Zdroj: The Room Studio

Hlavním bonusem srdce bytu je velkorysé okno, díky kterému se mohou majitelé kochat okolní zelení. Proto i pod okno byla umístěna jednoduchá sedačka, ale tentokrát v jiném odstínu. Dokonalou souhru doplňuje velkoformátový obraz s čápem, který na celou rodinu dohlíží, a supluje tak přítomnost televizoru. Pod ním našla místo jednoduchá nízká komoda a jako dekorace v obývacím pokoji posloužily dekorativní polštářky s plédy a dlouhé kvalitní závěsy na oknech.

Obraz s čápem přihlíží dění v domácnosti. Zdroj: The Room Studio

Malý pokoj, do kterého vstupujeme z obývací části, slouží jako relaxační místnost, ale i jako malá pracovna. Kromě pracovního koutku tu najdeme i jednoduchou knihovnu s otevřenými policemi, kterou lze variabilně uzpůsobovat potřebám majitelů. 

Policový systém v pracovně slouží jako knihovna i prostor pro dekoraci. Zdroj: The Room Studio

Pokoj pro malou slečnu zdobí sytě růžová stěna, která však prostor nijak nenarušuje. Nechybí tu ani vestavěná skříň zabírající šířku jedné stěny. Do pokoje si slečna vybrala veselý sedací vak, barevný odkládací věšák, nebo barevný kobereček. To vše vytvořilo to pravé holčičí království, kde velké plochy zůstaly v neutrální barvě. Bílou postel a vestavěnou skříň příjemně doplňuje dřevěná podlaha, která místnost dokonale zútulňuje a změkčuje. 

Růžové království bylo zařizováno pro malou slečnu. Zdroj: The Room Studio

Ani v ložnici nečekejte žádné módní výstřelky. Stejně jako v ostatních částech domu najdeme i tady kombinaci dřeva, přírodních materiálů, barev ale i jednoduché linie. Na stěnu za postel byla aplikována tapeta s texturou v příjemném odstínu hnědé. Vedle postele si majitelka prosadila toaletní stolek, který obsahuje všechno potřebné. Hlavní dominantou je především kulaté zrcadlo a designové osvětlení.

Hnědá tapeta charakterizuje styl ložnice. Zdroj: The Room Studio

Koupelna sice není velká, ale poskytuje vše potřebné. Laděna je do tónů neutrální šedé a béžové barvy, které nikoho neurazí. Přestože místnost nedisponuje vlastním oknem, nepůsobí tmavě, ani stísněně. Jednoduchý sprchový kout s posuvnými zatmavenými skly příjemně kontrastuje s bílými zavěšenými skříňkami a vestavnými umyvadly. 

Malá koupelna nedisponuje oknem, a přesto nepůsobí tmavě. Zdroj: The Room Studio

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login