Inspirace

Domov s originálním nádechem: Drobnosti i solitéry s vůní orientu

Od   | 

Líbí se vám styly Dálného východu z Indie, Indonésie nebo Číny? Vyhledáváte přírodní materiály a poctivou ruční výrobu? Tak jste na správném místě. Ukážeme si, jak jednotlivé kousky z těchto tajuplných míst zakomponovat do interiéru a získat domov s originálním nádechem.

Exotické interiéry jsou neokoukané. Zdroj: Gert Snel

Indický styl

Indický styl si zakládá na použití pestrých barev, které se typicky objevují na ručně vyráběných kobercích z vlny. Nábytek bývá vyráběný z fíkového, nebo palisandrového dřeva a je opatřený výraznou patinou. Opomenout nesmíme ani doplňky a dekorace, ve kterých převažují vyřezávané sošky, masky, mísy i terakotové vázy. V indicky laděném interiéru nesmí chybět ani symbol Indie a to Ganéša – což je jeden z nejuctívanějších indických bohů. Má sloní hlavu, jeden kel a čtyři ruce. Kromě toho, že se jedná o výraznou dekoraci, jeho posláním je chránit rodinu a přinést moudrost a bohatství.  

Ganéša chrání rodinu a přináší do domova bohatství, zdraví i moudrost. Zdroj: HomeInCube

Indonéský styl

Pro indonéský styl je charakteristické úzké propojení a souznění s přírodou. Interiér v tomto stylu by měl být plný materiálů jako je kůže, dřevo, přírodní kámen, ale i kov. Zpracování nábytku a doplňků si zakládá na přiznání původních křivek. Je to zejména proto, že Indonésie patří mezi chudší země, a proto nečekejte čisté linie. Interiér lze obohatit i drobnou dekorací vyráběnou z palem a dalších přírodních materiálů. Velmi oblíbenou kombinací v tomto stylu je dřevo a kov. Mezi tradiční symboly, které lze do interiéru zakomponovat pomocí doplňků jsou sošky bohů a ochránců například z pískovce, nebo nepravidelná, vlnící se liána, která styl umocní. 

V Indonésii se na maximum využívají všechny místní přírodní materiály. Zdroj: Gert Snel

Čínský styl 

Pro Čínu je typický nábytek s barevnými laky ve vysokém lesku. Nábytek se vyrábí převážně ze smrku, nebo jilmu. Pohovky a křesla jsou potažena sametem, který má evokovat pocit bohatství a luxusu. Stejně působí i doplňky. Kdo by neznal čínský porcelán? Zdoben je opravdu detailně a na dílech nechybí ani velké množství zlata a perleti. U nábytku se také hojně používají desky ze zkamenělého dřeva, které bylo nalezeno v poušti Gobi a je vybrušované do maximálního lesku. 

Zdroj: Gert Snel, Vůně dálek, Z cest orientu

K Číně neodmyslitelně patří kvalitní materiály a bohaté zdobení. Zdroj: HomeInCube

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login