Návštěvy bytů

Domek na venkově zařídili v romantickém stylu. Útulná atmosféra na vás dýchne už u vstupu

Od   | 

V nevelkém dvoupatrovém domku uprostřed romantického venkova bydlí mladí manželé, kteří před moderními tvary dávají přednost těm tradičním. A tak si domov, který nedávno zrekonstruovali, zařídili v tomto duchu. Nehodlali nechat nic náhodě a zvolili také ověřenou barevnost. K šedé a vanilkové přidali odstíny, které často najdete v prosluněné Provence.

Dispozice domku je standardní, v dolním patře najdeme kuchyni, obývací pokoj a pracovnu. Nahoře spí rodiče, samostatný pokoj tu má dcerka a jeden z pokojů je pro návštěvu. Nechybí koupelna, která je oproti zvyklostem celkem prostorná, a tak se sem vešla i volně stojící vana na nožkách.

Cihly na venkov patří

Kuchyně přímo vystihuje venkovský styl. Šedá barva na zdech v kombinaci s cihlovým obkladem k sobě dokonale ladí a ve spojení s vanilkově zbarvenou kuchyňskou linkou vypadá nádherně. Sestava je navržena podél stěn, přičemž v části s oknem jsou pouze dolní skříňky. Navazující část je doplněna i horními skříňkami. K dispozici je varné centrum. Sestava pokračuje panelovým úložným prostorem pro potraviny a vestavné spotřebiče. V kuchyni nechybí jídelní stůl se židlemi, jejichž klasické tvary příjemně doplňují sestavu.

Masivní komoda přitahuje pozornost

Obývacímu pokoji vévodí světle šedé stěny, které díky prosvětlenému interiéru působí příjemně. Ve stejném odstínu jsou laděny i závěsy, které majitelé mohou kdykoliv během horkých dnů zatáhnout. Místo moderní obývací stěny sem byla umístěna historická masivní komoda s vyřezávanými motivy, která slouží nejen jako praktický úložný prostor, ale také jako televizní stolek a místo pro dekoraci. Útulnou atmosféru podtrhují dřevěné parkety v příjemném, světlém odstínu a také elegantní závěsné osvětlení. 

Šedá sedací souprava je nevelká a zaujímá místo v rohu místnosti, částečně pod okny. Skvělou dekoraci sem vnesly polštářky v růžovém a šedém provedení s pleteným motivem a semišovým materiálem. Sestavu doplňuje šedý koberec s bílým vzorem a kulatý konferenční stolek v bílém, dvoupatrovém provedení. Nejen květinová výzdoba, ale i černobílé fotografie na stěně dodávají místnosti romantický nádech. 

Roztomilý dětský pokoj

Přestože je dětský pokoj zařízen střídmě, působí velmi útulně a přátelsky. To pro jeho hravou tapetu, která určuje celkový charakter místnosti. Nese se v šedých tónech doplněných žlutou a bílou. Bílou zvolila majitelka i na závěsy venkovského střihu zvýrazněné malými lampiony. Masivní nábytek majitelé záměrně vybrali v bílém odstínu, který malý pokojík nijak nenarušuje. Samozřejmostí je huňatý koberec. 

Střešní okna zajišťují výhled přímo z postele

Ložnice rodičů se nachází pod sešikmenou střechou s okny, jimiž mají výhled do okolní přírody. Masivní postel s vyřezávaným čelem je chloubou celého pokoje a stěny v krémovém odstínu doplňuje kostkovaná tapeta. Dekoraci v tomto pokoji představují odlišné noční stolky a spousta malých polštářků. V domě se nachází i pokoj pro hosty. V něm nalezneme bílou manželskou postel, kterou doplňuje povlečení s květinovým motivem stejným, jako je závěs na okně. Za čelem postele byla část stěny také zvýrazněna kostkovanou tapetou, která skvěle kontrastuje s krémovými stěnami. 

Koupelně dominuje volně stojící vana na stříbrných nohách doplněná baterií ve stejném stylu. Světlé stěny jsou kombinovány s dlažba s retro motivem dodávající koupelně originalitu. K dispozici je i sprchový kout obložený jednoduchým bílým obkladem, na němž vynikne nepřehlédnutelná sprchová baterie. 

Fotogalerie:

Zdroj: @pani_z_wilka

 

Pojďte si s námi zalovit


You must be logged in to post a comment Login