Architektura a design

Voyeři nemají šanci! Majitelé luxusní vily si užívají dokonalého soukromí!

Od   | 

Na pozemku velkém 10 000 m2 byla postavena nádherná rodinná vila. “Majitelé domu měli jasné požadavky. Důraz kladli na kvalitu materiálů, nadčasovost a přáli si nejmodernější technologie,” říká architekt Aleš Lapka, který stavbu navrhl.

Půdorys domu je do tvaru písmene L. Jedno rameno má podzemní patro, kde jsou garáže, dále se zde nachází dvě nadzemní patra, ve kterých jsou pokoje a další zázemí pro čtyřčlennou rodinu. Do druhého ramene domu situoval architekt posilovnu a bazén. “Záměr bylo interiér maximálně propojit s exteriérem.

Vzhledem k velikosti pozemku, který poskytuje dokonalé soukromí, bylo možné navrhnout nadstandardně velká ateliérová okna a francouzská okna, kterými je možné vyjít z hlavního obytného prostoru i od bazénu přímo na venkovní obytnou terasu. “Ta je pod masivní, částečně prosklenou ocelovou pergolou, a tak je možné venku nechat zařízení, i když je méně příznivé počasí,” poznamenává architekt a dodává: “Dům je navržen z přírodních materiálů, včetně rozsáhlých úprav okolního terénu. Materiálové řešení sjednocuje funkční celky domu, je kombinací obkladů z lomového kamene, pískovce a dřeva rozdělených pásy z pohledového betonu.

Architekt maximálně propojil interiér s exteriérem.

Na stejné kombinaci materiálů doplněné o omítku je založeno i řešení vnitřních prostor.” Dokonalou stavbu pak doplňuje menší “tree house”, který je dětí. Není divu, že i on je výborně architektonicky řešen. 

Fotogalerie:

Foto: archiv Architektonické kanceláře ADR

You must be logged in to post a comment Login