Dětské pokoje

Matka s dcerou zařizovaly pokoj a výsledek překvapil! Pomohlo feng shui

Od   | 

Pokoj, ze kterého vám přinášíme reportáž, patří půvabné sedmnáctileté dívce, jejíž maminku baví zařizování a design. Dcera nepadla daleko od stromu, a tak útočiště mladé dámy navrhovaly matka s dcerou společně. 

Pokoj se nachází v rodinném domě, kde kromě manželů a dcery žijí ještě další tři sourozenci. “Dům jsme navrhovali s konzultantkou feng shui, která podle technik feng shui našla pro každého člena rodiny nejvhodnější místo pro bydlení. Doporučila prostor pro odpočinek, a naopak místo, kde se nabíjíme,” konstatuje majitelka. Pro druhorozenou Klárku určila pokoj, ze kterého se vychází francouzskými okny do zahrady, kde je hned v blízkosti vchodu zahradní jezírko. “Podle techniky Ba Qua má dcera posilovat prvky vody a dřeva. První z nich zastupuje jezírko, které je pomyslně součástí místnosti, a dřevo jsme dodali formou obkladu v pokoji,” říká majitelka.

Stěna za stolem je obložená ošetřeným dřevem. Tento prvek vnáší do pokoje výraznou přírodní atmosféru.

Stěna za stolem je obložená ošetřeným dřevem. Tento prvek vnáší do pokoje výraznou přírodní atmosféru.

Nábytek na míru

Samotný pokoj není zvlášť velký, má přibližně 16 m2, ale díky francouzskému oknu a velkorysému oknu nad pracovním stolem vchází do místnosti dostatek denního světla. Za dveřmi se nachází menší úložná stěna s háčky, připomínající předsíňovou sestavu. “Nešlo by tam nic otevírat, a tak jsme sem situovaly úložný prvek na svršky a boty.” Zbytek zdi je zabydlený úložnou stěnou navrženou na míru prostoru. “Dcera tu má věci do školy, oblečení, knihy, doplňky a další osobní věci. Proto je stěna rozdělena na menší úložné části, takže nepůsobí jako monolit a opticky nezatěžuje pokoj,” vysvětluje majitelka. Tomu napomáhají i některé prosklené nebo otevřené části. Naproti stěně se nachází pracovní stůl a hned vedle něj lůžko. “Postel jsme nechali zvětšit, nyní má šířku 120 cm a dcera si to nemůže vynachválit,” konstatuje paní a upozorňuje na zakrytí radiátoru. Ten je schovaný za mdf deskou potaženou hnědým čalouněním.

Postel má nově šíři 120 cm. Radiátor vedle ní je schovaný za čalouněnou mdf deskou.

Postel má nově šíři 120 cm. Radiátor vedle ní je schovaný za čalouněnou mdf deskou.

Útulná a přívětivá barevná kombinace

Bronzově hnědá v kombinaci s modrou jsou ústředními barvami celého pokoje. “Po předchozí zkušenosti, kdy dětský pokoj zdobil barevný nábytek, který se pak omrzel a nic moc s ním nešlo dělat, jsme tentokrát zvolily bílý nábytek, který jsme doplnily barevnými dekoracemi,” vypráví majitelka a dodává, že květinovou tapetu si dcera vybrala sama a k ní se pak ladily další doplňky. Od polštářků, přes drobné dekorace až po textilní doplňky, jako je římská roleta. “Až na výjimky jsme dekorace vyráběly samy. Třeba to M v knihovně je vyřezaná překližka, kterou si Klárka natřela. Mince v rámečku nám zbyly na různých dovolených a teď jsou vzpomínkou na společně strávené chvíle,” říká s úsměvem paní domu a je vidět, že z výsledku mají obě velkou radost. O tom vypovídá o fakt, že Klárka už dva roky v pokoji nic nepředělala ani nepřesunula, a když není doma, maminka si chodí do jejího útočiště odpočinout.

Modré doplňky se odvíjí od barevnosti tapety, kterou si dcera vybrala sama.

Modré doplňky se odvíjí od barevnosti tapety, kterou si dcera vybrala sama.

Fotogalerie:

Na jakou světovou stranu mají mít děti záhlaví postele?

Celou reportáž najdete zde

Foto: majitelka bytu, Kamera: Viktor Malina

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login