Dětské pokoje

Dětský pokoj by měl být nejen pěkný, ale i praktický

Od   | 

V počátcích nebývá dětskému pokoji věnována taková pozornost jako ostatním místnostem, přitom se jedná o velice důležitou místnost. Pokud má menší rozměry, zaslouží si optické rozšíření a také funkční nábytek, který poslouží hned k několika účelům najednou. V následujících řádcích vám poradíme, na co byste neměli zapomenout.

Přestěhování batolete do vlastního pokoje by mělo být nenásilné. Prvně by měla místnost sloužit zejména jako herna, později i jako učebna. Od počátku myslete na to, že vaše ratolest poroste, a proto budete muset nábytek měnit, pokud tedy neinvestujete do rostoucího provedení.

Rostoucí nábytek

Velké oblíbenosti se těší takzvaný rostoucí nábytek. Jak už samotný název napovídá, roste s dítětem, protože si výšku stolu i židlí nastavujete podle toho, jak je ratolest vysoká. Dětský pokoj tak nemusíte neustále obměňovat, navíc ušetříte nejen svůj čas a energii, ale i peníze.

Myslete na ergonomii. Postel zabírá nejvíce místa. Zpočátku si dítě vystačí s postelí širokou 80 centimetrů a dlouhou 120 až 150 centimetrů. Postupně se však jeho nároky začnou zvyšovat, a potom už se mu bude spát v tak malé posteli nekomfortně. Jestliže je dětský pokoj dostatečně velký, kupte ihned postel velkou 180 × 90 centimetrů. V takové velikosti se dají sehnat i patrové varianty.

Dětské sestavy

Opomíjet byste neměli ani designovou stránku. Jestliže nemáte pro estetiku cit, poohlédněte se přímo po dětské sestavě. Skládá se z úložného prostoru, postele, psacího stolu a dalších prvků. Záleží na tom, kolik jste ochotni do řešení investovat.

Jestliže hledáte dětský sektorový nábytek, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu nabytekzakacku.cz. Zalíbí se vám nejen bohatá nabídka, ale i ceny jednotlivého nábytku. A můžete se pustit do přeměny dětského pokoje.

 


You must be logged in to post a comment Login