Dětské pokoje

Loftové postele v dětském pokoji perfektně vyřeší malý prostor

Od   | 

Některé dětské pokoje nejsou dostatečně velké, takže pokud je chceme zařídit prakticky, nezbývá nám nic jiného, než uspořádat nábytek téměř až ke stropu. I takové řešení může být ale pěkné. 

Nábytek si můžeme nechat vyrobit u truhláře, jednodušším řešením je vybrat některou z nabízených sestav. Výrobci totiž mají velmi dobře propracovanou nejen ergonomii, ale i celkové řešení, zejména úložných prostor. Je na nás, zda dáme přednost variantě, kdy je pracovní stůl pod vyvýšeným lůžkem, nebo zvolíme sestavu, kdy je postel i stůl na vyvýšeném pódiu, a to v sobě ukrývá úložné místo.

Obecně platí, pokud bude v horním patře jen lůžko, mělo by být nad ním minimálně 120 cm. Budeme-li po pódiu i chodit, je zapotřebí vzít v úvahu výšku člověka a nad něj připočíst alespoň 20 cm. Při výběru pečlivě zkontrolujme stabilitu a bezpečnost výrobku. O tom velkou měrou vypovídá materiál, ze kterého je sestava vyrobená, a použité kování. Nezapomeňte, že u stropu se mnohem hůře dýchá, proto je toto řešení méně vhodné zejména pro alergiky.


1 Komentář

  1. Pingback: Jak CHYTŘE zařídit dětský pokoj - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login