Dětské pokoje

Dětské pokoje a loftové postele

Od   | 

Na některé dětské pokoje nezbývá dostatek místa. Pokud je chceme zařídit prakticky, nezbývá nám nic jiného, než uspořádat nábytek téměř až ke stropu. I takové řešení může být pěkné. 

Úložné prostory jsou situovány pod zvýšené pódium. Na něm je umístěna postel a někdy i pracovní stůl.

Úložné prostory jsou situovány pod zvýšené pódium.

Nábytek si můžeme nechat vyrobit u truhláře, jednodušším řešením je vybrat některou z nabízených sestav. Výrobci totiž mají velmi dobře propracovanou nejen ergonomii, ale i celkové řešení, zejména úložných prostor. Je na nás, zda dáme přednost variantě, kdy je pracovním stůl pod vyvýšeným lůžkem, nebo zvolíme sestavu, kdy je postel i stůl na vyvýšeném pódiu, a to v sobě ukrývá úložné místo.

Obecně platí, pokud bude v horním patře jen lůžko, mělo by být nad ním minimálně 120 cm. Budeme-li po pódiu i chodit, je zapotřebí vzít v úvahu výšku člověka a nad něj připočíst alespoň 20 cm. Při výběru pečlivě zkontrolujme stabilitu a bezpečnost výrobku. O tom velkou měrou vypovídá materiál, ze kterého je sestava vyrobená, a použité kování. Nezapomeňte že u stropu se také obtížněji může dýchat, proto je toto řešení méně vhodné zejména pro alergiky.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Tiramolla, Harmonia, Eurokosik

Související články:

Podlahy do dětského pokoje

Dobrou noc, děti…

Rostoucí nábytek

 

Komentáře

3 Comments

  1. Pingback: Jaké barvy do dětského a studentského pokoje?|Home In Cube

  2. Pingback: Dívčí pokoj podle feng shui|Home In Cube

  3. Pingback: Hravý dětský pokoj|Home In Cube

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *