Dětské pokoje

Pro děti chceme to nejlepší. Myslete na kvalitní vybavení jejich pokoje

Od   | 

Každý rodič přirozeně chce, aby jeho dítě dostalo to, co potřebuje. Důležité je začít už při vybavení samotného dětského pokoje. Zde totiž bude dítě trávit spoustu času a je potřeba udělat vše pro to, aby vyhovoval pokoj jeho potřebám. Zejména to platí ze zdravotního hlediska, na které je potřeba dbát u dětí dvojnásob.

Dokonalá ergonomie v každém věku

Zdravotní hledisko je důležité hlavně z toho důvodu, že dětské tělíčko je ve vývoji. Tento vývoj je přitom poměrně rychlý, takže je potřeba se přizpůsobovat změnám. Na ty musíte také reagovat rychle, aby si dítě třeba při sezení nedeformovalo páter. K tomuto účelu je ideální vybrat vhodnou rostoucí židli, která s dítětem doslova poroste. V průběhu růstu se totiž přizpůsobuje fyzickým parametrům dítěte. Proto dokáže poskytnout vždy optimální ergonomii. Taková židle podporuje dobré návyky a má významný vliv na zdravý vývoj páteře.

Spánek je také důležitý

Na správný vývoj páteře dítěte má významný vliv také spánek. Konkrétně to, na čem dítě spí. Proto třeba zapomeňte na to, že byste své nové ratolesti nechali matraci po starším sourozenci. Každý je totiž jiný a stabilní matrace pro děti musí odpovídat potřebám dítěte, přičemž použití starší matrace je v tomto případě nehygienické. Každé dítě by mělo mít možnost do výběru matrace mluvit, ale obecně dohlédněte na to, aby si vybralo:

  • Spíše tužší matraci
  • Matraci s dobrým odvodem vlhkosti

Pro děti a oporu jejich páteře jsou obecně vhodnější tužší nebo středně tuhé matrace, nikoliv však příliš měkké. Už výše jsme hovořili o hygieně, což je hlavně z toho důvodu, že děti se více potí. Matrace by proto měla být schopna dobře odvádět vlhkost. Myslete i na hygienický potah, který by měl jít vyprat v pračce aspoň na 60°.

Hračky v pokojíku

Co si budeme nalhávat, každé dítě miluje hračky. Dnes můžete vybírat hračky pro děti na internetu za výhodné ceny, kde najdete řadu zajímavostí, které je zabaví a zároveň se i něco přiučí. Mohou to být třeba knížky, omalovánky nebo 3D puzzle podněcující jejich kreativitu.


You must be logged in to post a comment Login