Dětské pokoje

Designová zašívárna pro mladého teenagera aneb i mladí chtějí bydlet vkusně

Od   | 

V určitém věku se naši potomci začínají vymezovat a chtějí se odlišovat. Třeba i v názoru, jak by měl vypadat jejich pokoj. Zatímco maminka tohoto teenagera preferuje záclony a hodně dekorací, syn si prosadil úplný opak.  

Do 20 m2 velkého pokoje bylo kromě postele, šatny a pracovního stolu potřeba umístit také piano a plátno na promítání filmů. Díky správnému rozvržení zařízení nakonec zbylo místo ještě pro prostornou knihovnu a pohodlné křeslo, ve kterém se majitel pokoje učí.

Hned za vchodovými dveřmi byl vybudován vyvýšený spací kout, který je od vchodu oddělen stěnou. Tak na spáče není hned od vstupu vidět, což je příjemné pro pohodový spánek. Pod lehací plochou se nachází skříň, do které se vejdou všechny svršky a dokonce i boty a menší sportovní náčiní. Stěna v této části má příjemné oranžovo-červené zbarvení, evokující západ slunce.

Vzhledem k nátuře obyvatele pokoje jsou stěny v moderním duchu. Zatímco jedna je černá a zastává funkci tabule, druhá evokuje cihlové obložení. Toto provedení vnáší do pokoje industriální náboj, který k moderně vzhlížejícímu obyvateli patří. Pokoj zatepluje dřevěná podlaha, se kterou ladí i pracovní stůl.

V současné době je ke studiu třeba zejména počítač nebo tablet, a tak není potřeba, aby byla deska stolu výrazně velká. Proto zaujímá místo parapetu a je vyrobena na míru prostoru. I tak tu jsou navrhnuty potřebné zásuvky.

Pokoji dominuje černé piano, které dává tušit, že obyvatel je romantická duše. Výhodou prostoru jsou kromě velkého okna také balkonové dveře. Nejenže sem díky nim vchází dostatek denního světla, ale balkon v létě zvětšuje obytnou plochu, což mladá romantická duše vítá.   


You must be logged in to post a comment Login