Koupelny

Design a vybavení koupelny spolu musí ladit. Jak na to?

Od   | 

Rozhodli jste se, že si pořídíte novou koupelnu? Už se zkrátka nemůžete dívat na popraskané obklady a zašlé spáry, které už dávno nejdou vyčistit? Potom určitě máte v hlavě představu o své koupelně snů. Taková koupelna by měla dokonale splňovat veškeré vaše představy a určitě stojí za to, abyste tyto představy realizovali. Pomoci vám v tom může moderní vybavení a dnešní moderní technologické postupy.

Interiér, kde je vše na svém místě

Koupelna je místnost, kde strávíme spoustu času. Je to první místnost, kam zpravidla vyrazíme po ránu. Je to místnost, kde provádíme hygienu a kde často také relaxujeme, třeba ve vaně nebo v masážním boxu. Už tady byste si měli uvědomit, jaké vybavení vlastně v koupelně chcete, zdá si neodpustíte plnou vanu a horkou koupel, nebo zda máte raději sprchu. V koupelně ale také potřebujeme určité věci skladovat, proto se vyplatí nezapomínat vybrat koupelnové skříňky, do kterých schováme vše, co nemusí být na očích. Existují nejrůznější druhy koupelnového nábytku, podle toho, co do něj chcete umístit a kde chcete tento nábytek postavit nebo pověsit. Mohou to být například skříňky:

  • Pod umyvadlo
  • Zrcadlové
  • Doplňkové

Máte-li například klasické umyvadlo, můžete prostor pod ním velice jednoduše využít skříňkou pod umyvadlo, která často má výřez na sifon a pomůže tak nevzhledný plastový sifon klasických umyvadel zakrýt. Praktické jsou skříňky zrcadlové, které jsou užitečné třeba při péči o pleť, čištění zubů či holení. Samozřejmě si můžete zakoupit celou řadu dalších doplňkových skříněk, kde budete chtít schovat třeba prášky na praní a nejrůznější čistící prostředky.

Obklady v moderním pojetí

Vaše stará koupelna pravděpodobně měla klasické keramické obklady. Ty však v dnešní době můžete nahradit moderními systémy. Můžete si třeba pořídit obkladové desky, se kterými se vám už nestane, že by vám popraskaly jako klasická keramika. U těchto desek také odpadá nutnost je spárovat. Pro použití v koupelnách je velmi důležité, že jsou odolné proti vlhkosti a nejrůznějšímu mechanickému poškození. Pokud se je navíc rozhodnete instalovat na profily, lze takovou stěnu snadno rozebrat a obklad můžete použít jinde.

Ne všechno musíte vyhodit

Vyčerpala vás rekonstrukce koupelny finančně? Nezoufejte! Můžete ušetřit například na spotřebičích a nové si pořídit až časem. Třeba stará pračka to ještě nemá zdaleka za sebou. Někdy stačí koupit náhradní díly na pračku, které zajistí funkčnost ještě na pár dalších let. Proč vyhazovat něco, co může ještě nějakou dobu sloužit? Pořídit náhradní díly dnes lze navíc velmi výhodně na internetu, takže vás to vůbec nemusí vyjít draho. V některých případech je také možné, zejména pokud jste zruční, že zvládnete i samotnou opravu svépomocí.

Zdroj obrázku: Peshkova / Shutterstock.com


You must be logged in to post a comment Login