Návštěvy bytů

Design, nebo praktičnost? Můžete mít oboje! Tohle 3+kk vás o tom přesvědčí

Od   | 

Pohodlí a originalita často nejdou dohromady. Tedy alespoň v minulosti tomu tak nezřídka bývalo. Designéři ze studia L’atelier však ukázali, že můžete bydlet stylově, a přesto prakticky a pohodlně. Alespoň tento byt 3+kk je toho živoucím důkazem.

Rafinovaný přechod mezi obývací a odpočinkovou zónou zachovává vzdušnost prostoru. Zdroj: L’atelier

Absence prahů pro větší komfort

Když vejdete do bytu, uchvátí vás jednoduchost, čisté linie a jemné barvy. Ty nejenže předsíň opticky zvětšují, ale také se starají o její neutrální vyznění. To návrhářům umožnilo ve zbytku interiéru využít hned několik výraznějších barev, materiálů i prvků. Velkou předností bytu je také absence prahů, která zajišťuje přirozený přechod mezi jednotlivými místnostmi. Celá plocha bytu tak působí propojeně a opticky zvětšuje jeho dispozice.

 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího bytu

 

Vzdušnost s maximem úložného prostoru

Přestože prostor působí otevřeně a rozlehle, není v něm nouze o dostatek úložných prostor. Designéři využili jednotlivé stěny v celé jejich výšce a šířce. Výsledkem jsou na míru zhotovené úložné prostory, které jednotlivé místnosti neruší, a přesto nabízí dostatek místa pro uschování každodenních i sezónních potřeb.

Zdroj: L’atelier

Obývací pokoj jako fúze barev, materiálů i stylů

Dominantou bytu je bez pochyby obývací pokoj. V této místnosti se setkává hned několik funkčních zón, které dohromady tvoří jednotu. Citlivá volba materiálů, kombinace různých barev, minimalismu a umění – to vše vytváří z obyčejného prostoru neobyčejný obývací pokoj, který poskytne pohodlí všem členům domácnosti. Jednoduchá pohovka je doplněna o designovou lampu, obrazy a výrazný koberec. Už za pomoci těchto pár drobných detailů se návrhářům podařilo do obývacího pokoje dostat potřebnou originalitu a moderní vyznění. Přírodní tóny doplněné o pestré a pečlivě zvolené barvy jsou prostě tou tečkou, která místnost ozvláštní a rozzáří.

Funkční koutky jako přirozená součást obývacího pokoje

V jisté době se interiérový design ubíral cestou strohosti a čistého minimalismu. Prvky minimalismu jsou patrné i zde. Rozdíl však vytváří drobné detaily, které místnosti dodávají osobitost a odráží povahu obyvatel bytu. Jedním z těchto detailů je například knihovnička s útulným čtecím koutkem. Přiznané knihy, pohodlné křeslo i zapojení závěsné houpací sítě, to vše se podílí na celkové atmosféře místnosti. Aby však multifunkčnost prostoru nezastínila jeho jednoduchost a vzdušnost, designéři další funkční zóny rafinovaně zařadili do obvodu místnosti. Na první pohled jednoduché vestavěné skříně tak skrývají praktický pracovní koutek i odpočinkovou zónu oddělenou mléčným přístěnkem.

 

Jak na záclony do velkých oken

 

Originální oddělení obývací a odpočinkové zóny

Jednotlivé odpočinkové pokoje jsou opatřeny dveřmi. To zajišťuje dostatek klidu i soukromí. Přechod mezi obývacím pokojem a ostatními místnostmi je však vyřešen plynule a zcela bez bariér. Obývací pokoj tak působí kompaktně, a přesto přirozeně navazuje na zbytek bytu.

Čistý a funkční kuchyňský kout

Začlenění kuchyně do obývací části bytu je velmi oblíbeným trendem a v tomto případě se kuchyňský kout chytře nachází v rohu místnosti. Aby byl tento přechod z originálního a pestrého obývacího pokoje do minimalistické kuchyně co nejpozvolnější, vyřešili to designéři opravdu stylově. Místo rušivé příčky použili jídelní stůl, který je velmi jednoduchý, moderní a doplňuje ráz kuchyně. Aby však zachovali atmosféru originální obývací zóny, doplnili ho o zdánlivě nesourodé židle. Díky tomu vytváří tento prostor dojem autentičnosti.

Různorodé typy židlí vytvoří velmi zajímavý efekt a umožní vám kombinovat staré kousky nábytku s těmi novými. Zdroj: L’atelier

Kontinuita, praktičnost a osobitost. Přesně tato tři slova vystihují vyznění celého bytu. Ačkoliv je tento byt dispozičně dost podobný těm, které známe, návrháři z ateliéru L’atelier ho dokázali proměnit v jedinečnou oázu poskytující nejen dostatek místa, ale také příjemných podnětů i funkčních zón. Tento byt je zkrátka důkazem, že žít pohodlně jde i stylově a originálně.

Zdroj: L’atelier

Fotogalerie:

 

Ložnice by měla být především útulná: Jak na to?

 


You must be logged in to post a comment Login