Inspirace

Dekorace z kočiček zútulní interiér, zahřeje u srdce a přivolá jaro

Od   | 

Okouzlující kočičky patří bezesporu k předzvěsti nejen jara, ale i Velikonoc. Tato jemná, sametová kvítka spatřujeme na větvičkách brzy po zimě, ještě předtím, než se objeví první listy. A právě díky jejich vzhledu se dají dokonale a originálně naaranžovat i u vás doma. V dávné historii lidé kočičky považovali za symbol palmových listů, jimiž vítali Ježíše Krista při návratu do Jeruzaléma. Na Květnou neděli lidé kočičky v kostele světili a říkalo se, že tím nabyly kouzelné moci. 

Pokud si chceme kočičkami vyzdobit domov, neměli bychom zahálet. Řezat by se totiž měly ještě před tím, než rozkvetou. Právě v tuto dobu má jejich povrch stříbrnou barvu. Inspirací, jak kočičky do jarní dekorace zakomponovat, je spoustu a leckdy vytvoříte mnohem kouzelnější dekoraci, než byste zakoupili v hobby marketech. Pojďme se tedy podívat, co všechno lze z kočiček vytvořit.

S trochou snahy z kočiček vytvoříte zajímavou dekoraci. Zdroj: Pinterest 

Košíčky a hnízdečka pro vajíčka

Z proutků s kočičkami se dají uplést a vytvořit roztomilé košíčky, nebo hnízdečka, kam můžeme o Velikonocích umístit barevné kraslice. Místo vajíček do nich můžeme nasypat i čerstvě natrhané květy, nebo pokud máme pevný podstavec, můžeme doprostřed položit svíčku. Příjemně a originálně ale budou vypadat i prázdné. Takto upletená hnízdečka umístěte na jídelní stůl, nebo kamkoliv, kde budou na očích.

Podstavec s břízy vytvořil základ pro vytvoření hnízdečka. Zdroj: Pinterest

Košíčky, či hnízdečka jdou ale vytvořit i bez podstavců. Zdroj: Pinterest

Svažte je či zamotejte

Na dekoraci z kočiček si není nutné pořizovat téměř nic. Skvěle bude vypadat i nízký svazek kvítků kočiček, svázaný oblíbenou stužkou, který můžete postavit kamkoliv. Originální bude i takto samotný, nebo do něj lze zasunout fotografii, aniž byste potřebovali rámečky. 

Svazek kočiček může sloužit jako držák na fotografie. Zdroj: Pinterest

Pokud máte doma volnou skleněnou vázu, vězte, že i ta se dá použít při aranžmá kočiček. Větvičky kočiček ponechte delší a nepravidelně je naskládejte do skleněné koule tak, aby nevyčuhovaly ven. Doplnit je můžete drobnými světýlky na řetízku, které se používají právě pro dekoraci ve skleněných nádobách. Vytvořené dílo můžete doplnit ještě jarními květy, nebo ponechat pouze s větvičkami. Takto vytvořená dekorace bude vypadat skvěle například v předsíni, nebo na obývací stěně.

Kočičky poskládané do skleněných koulí jsou originální a zajímavé. Vylepšit je můžete i květy. Zdroj: Pinterest

Zavěste kočičky na dveře

Na dveře nepatří pouze vánoční věnce v zimním období. Věneček z kočiček s příchodem jara zkrátka musíte mít. Zakoupit můžete již hotové dílo v zahradnictví, nebo v hobby marketech, ale mnohem větší radost vám udělá vlastnoručně vyrobený. Není na tom nic těžkého.

Vytvořit věnec z kočiček není žádná věda. Zdroj: Pinterest

Postup výroby:

1. Jako základ použijte věneček z větviček nebo proutí. Pamatujte na to, že díky větším mezerám mezi proutím se budou kočičky lépe provlékat.

2. Nejlépe zezdola provlékejte větvičku po větvičce do levé, i pravé strany tak, aby každá větvička překrývala druhou. Díky provlékání kočiček není třeba žádné lepidlo, ani nic jiného k uchycení. 

3. Delší větvičky umísťujte dolů a nahoru si ponechejte spíše kratší větvičky kočiček. Takto postupujte do té doby, než se kočičky setkají nahoře z obou stran. 

4. Pamatujte, že čím více větviček na věnec umístíte, tím bohatší věnec bude. 

Nalepené kočičky kam se podíváš

Další skvělý tip, jak kočičky naaranžovat, je sice trochu pracnější, ale rozhodně stojí za to. Pořiďte si aranžovací polystyren v jakém tvaru budete chtít. Skvěle vypadají vajíčka, koule, nebo i věnce, které lze umístit v interiéru. Z větviček ostříhejte květy, které si připravte do misky, nebo jiné nádoby. Pro lepení bude ideální tavná pistole, nebo aranžovací hmota. Rozhodně nepoužívejte klasická lepidla, se kterými by květy kočiček na polystyrenu nedržela. Postupně lepte jeden květ vedle druhého tak, aby polystyrenový základ nikde nevykukoval. Tato dekorace sice bude stát trochu času a drobné ruční motoriky, ale výsledek bude dokonalý.

Věnce nebo koule z polystyrenu. To vše můžeme kočičkami oblepit. Zdroj: Pinterest

Prostřete spolu s kočičkami

Větvičky s kočičkami lze skvěle využít i pro slavnostní prostírání. Buďto se dají květy z větviček ostříhat a nepravidelně pohodit po stole, nebo lze nastříhat kratší větvičky, které můžeme naskládat na prázdné talíře, umístit vedle příborů nebo zakomponovat do samotného ubrousku na prostírání. Po slavnostním obědě je můžeme umístit do vázy s vodou a parádu nám udělají ještě několik dní. Doplnit je můžeme barevnými květy či pastelovými kraslicemi.

Mřížka z kočiček na prázdném talíři je elegantní a originální. Zdroj: Pinterest

Větvičky kočiček můžeme zakomponovat i do připraveného prostírání. Zdroj: Pinterest

Truhlíky a květináče doplněné kočičkami

Kočičky dodají příjemný šmrnc i truhlíkům na oknech, nebo na zahradě. Jednoduše je zapíchněte nepravidelně do truhlíků s jarními cibulovinami, jako jsou tulipány, narcisy, či hyacinty. Stříbrné květy dodají pastelovým truhlíků dokonalý kontrast. Zajímavé je aranžmá z delších zapíchaných kočiček, které se nahoře spojí provázkem a nad květináčem tak vytvoří zajímavou stříšku.

Stříška z kočiček oživí obyčejné květináče. Zdroj: Pinterest

Kratší větvičky nepravidelně zapíchejte do truhlíků s květinami. Zdroj: Pinterest

Podnosy nemusí sloužit pouze pro jídlo

Skvělá jarní dekorace lze vytvořit i na podnosech. Přestože je po celý rok používáme při servírování jídla, na Velikonoce a jaro je ponechte pro dekoraci. Kočičky můžeme kolem podnosu obtočit dokola, ale také s nimi můžeme vyplnit celý podnos. Skvěle budou vypadat na podnosu i kraslice, doplněné o krátké větvičky s kočičkami. Na podnos lze vytvořit i hnízdo ze samotných kočiček, které bude vypadat neotřele a stylově.

Kočičky budou vypadat na podnose decentně a elegantně. Zdroj: Pinterest

Na podnosu lze vytvořit i hnízdo z kočiček. Zdroj: Pinterest

Klasika do vázy

Asi nejběžnější způsob, jak kočičky do domova zakomponovat, je váza. Váza plná čerstvě nařezaných kočiček vypadá skvěle a můžeme ji umístit na jídelní stůl, ale i kamkoliv jinam. Chcete-li tuto dekoraci trochu pozměnit, zaměřte se na vázu. Klasické vázy zná každý, ale co kočičky umístit do pastelového džbánku, oprýskané konve nebo do starého vědra? Zapátrejte na půdě nebo na zahradě po originální nádobě a znevšedněte tuto jednoduchou klasiku.

Větve kočiček jsou samy o sobě dekorativní. Zdroj: Pinterest

Kočičky po celý rok

Nechcete se kočiček vzdát ani po zbytek roku? Pak je do interiéru zakomponujte trochu jinak. Ideální je tapeta na zeď, povlečení a ložní prádlo, nebo dekorativní polštářky s motivem oblíbených kočiček. Motiv by měl být decentní, proto to s ním rozhodně nepřehánějte.

Vneste kočičky do domova nastálo. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

 

Navštivte s námi tuto vydařenou koupelnu


You must be logged in to post a comment Login