Doplňky do bytu

Dejte předsíň na stěnu

Od   | 

Málokterá předsíň je tak velká, že v ní můžeme použít solitéry. Zpravidla tu bojujeme s každým centimetrem čtverečním, a tak velmi často využíváme stěny k zavěšení nábytku, věšáků a polic…

Z kolekce Up od Homitis je variabilní sestava skříněk s nástěnným věšákem

Sestava Up (Homitis) se vyrábí ve více barvách, materiál dřevotříska pokrytá laminem, 37 x 149 x 180 cm

Požadavek na prostor i na design

Hned za dveřmi se zpravidla zouváme, odkládáme klíče, pak řešíme kam položit kabelku, batoh či jiné zavazadlo a hned poté svlékáme kabáty. To vše by se mělo odehrávat v komfortní zóně, tedy abychom se při tom nezranili o roh skříně, nenapíchli na věšák nebo nezakopli o boty. Zdá se to jednoduché, ale v malé předsíni to může být docela problém. Navíc si přejeme, aby i předsíň byla pěkně zařízená, a nechceme se spokojit s obyčejným věšákem, háčkem na klíče a nudnou řadou vestavěných skříní.

Předsíňová stěna Cube nabízí netradiční a po stranách skříně atraktivně ukryté úložné prostory, 730 x 1220 cm

Novinkou na trhu je multifunkční policový systém String

Vynález na stěnu

Vestavěné skříně jsou báječnou věcí, která pojme neuvěřitelné množství věcí, ale ne každý má to štěstí, že na toto stavitel pomyslel a do bytu skříně naplánoval. Ať už je to jakkoli, do předsíně existuje jeden fantastický vynález v podobě předsíňové stěny. Ta se zpravidla skládá z několika úložných skříněk, zrcadla, věšáku a polic. Část skříněk by měl logicky zabírat dobře odvětraný botník, také háčků na kabáty by mělo být víc než jeden. Dobré je, když jsou součástí sestavy i menší zásuvky, kam si můžete dávat třeba klíče, obojek na psa, krém na boty nebo třeba i rukavice a čepice.

Designový věšák Toj a Sko od Normann Copenhagen, design Simon Legald, kombinace masivního jasanu a oceli

Stěnu můžete zaplnit hliníkovými skládacími háčky Bjarnum, 3 x 8 x 8 cm, zdroj Ikea.

Nábytkový program GW California, korpusy v provedení lamino, přední plochy MDF deska

U předsíňových stěn už výrobci počítají s tím, že je nutné šetřit místem, a tak je hloubka skříněk o hodně menší než u standardních skříní. Co se týká designu, materiálů a barev, ty samozřejmě uzpůsobte stylu bytu. Do malé předsíně doporučujeme světlejší barvy, hladké plochy a odlehčené materiály.

Věšák s botníkem Pinnig, lakovaný kov, 90 x 37 x 193 cm, zdroj Ikea.

Originálním designovým kouskem je věšáková stěna se zrcadlem, design Eugenia Minerva, dubové masivní dřevo, 100 x 180 x 30 cm

 


You must be logged in to post a comment Login