Inspirace

Co vám možná nedojde při koupi loftového bytu

Od   | 

Když se řekne loft, většina z nás si představí krásný byt s otevřeným patrem. Vzdušný prostor, hodně oken a světla – ano, je to tak. Za tímto dojmem  se ovšem skrývá i šest celkem podstatných ALE. To v případě, kdy se rozhodnete nežít jako kůl v plotě,  budete odvážní a budete s někým bydlet.

Ale 1 Nulové soukromí

V propojeném prostoru se až na výjimky, tedy toaletu, nemáte kam zavřít. Takže pokud tu bydlí dva lidé, vědí o sobě úplně všechno. Vhodný je proto tento byt pro čerstvě zamilovaný pár. Jinak může dojít velmi rychle k ponorkové nemoci. Zároveň pokud pracujete doma, je víc než pravděpodobné, že toho moc neuděláte, protože se navzájem budete rušit.

Loftový byt je k pohodlnému bydlení ideální pro jednoho, maximálně pro dva lidi.

Loftový byt je k pohodlnému bydlení ideální pro jednoho, maximálně pro dva lidi.

Ale 2 Rušivé světlo

I přestože jste v páru oba sovy (nebo skřivani), tu a tam chce jít jeden spát dřív, druhý později, a pokud třeba žena uklízí dole kuchyni – na což potřebuje vidět, takže bude rozsvíceno -, partnera tím bude rušit.

Loftové byty jsou nejčastěji z rekonstruovaných bývalých továrních hal.

Loftové byty jsou nejčastěji z rekonstruovaných bývalých továrních hal.

Ale 3 Rušivý hluk

A s tím souvisí samozřejmě i hluk. Při ukládání nádobí usne málokdo, ale můžeme být i trochu přízemní a předpokládat, že jeden z partnerů se bude chtít koukat na televizi. Její zvuk bude druhého z obyvatel samozřejmě rušit. Možná se to dá vydržet den, dva, ale měsíce?

Ale 4 Větší náklady na vytápění

Otevřený prostor do patra je krásný, ale pokud chcete mít doma příjemné tepelné podmínky, počítejte s tím, že budete muset topit víc, než kdyby byly místnosti oddělené. Teplo navíc stoupá nahoru, takže aby vám bylo dole teplo, musíte přidat pod kotel.

Ale 5 Nahoře je vedro a dole zima

A to je další problém. V těchto bytech bývá zpravidla v horním patře  ložnice, a jak asi dobře víte, v přetopené místnosti se špatně spí. Takže budete nahoře větrat a dole topit. Řešením je dobře navržený systém topení, tedy před koupí loftového bytu řádně zvažte možnosti.

Ale 6 Investice do budoucna?

Pořídíte-li si loftový byt jako startovací a předpokládáte, že se v brzké době usadíte a budete mít děti, pak je tento druh bydlení skutečně nevhodný a s malým dítětem v něm vydrží jen silné nátury, neřku-li, že ten, kdo hlavně bude rušený, je dítě. Což se může projevit i na jeho pozdější psychice. Rozhodnete-li se pro krásný loftový byt, pak ho berte spíš jako investici do budoucna s vizí, že se v případě, když se rozrostete, rychle přestěhujete a tento byt pronajmete.

Foto: Pinterest a archiv


You must be logged in to post a comment Login