Zahrada

Čistá voda ve vířivce snadno a rychle

Od   | 

Každý majitel vířivky ví, že péče o vodu je velmi důležitá. Jen tak má jistotu, že se bude koupat a užívat si masáž v čisté a především zdravé vodě. Pro někoho ale může být udržování čisté vody ve vířivce doslova noční můrou. A některé potenciální zákazníky dokonce náročná péče o vodu od koupi vířivky odrazuje. Máme pro vás několik tipů, se kterými docílíte čisté vody opravdu jednoduše!

3 nejdůležitější věci pro čistou vodu ve vířivce

Rad a triků, jak pečovat o vodu ve vaší vířivce, najdete spoustu. Na internetu si můžete přečíst celou řadu laických i odborných článků na toto téma. Na první pohled se může zdát, že je čištění vody ve vířivce doslova věda. Stačí se ale držet pár základních pravidel a uvidíte, že se není čeho bát.

Mezi tři nejdůležitější patří:

  • používání kvalitních přípravků
  • pravidelná péče a čištění
  • důslednost při čištění

Zdroj: Shutterstock

Na kvalitě nešetřete

Ne vždy platí, že čím je produkt dražší, tím je kvalitnější. U vířivek i u přípravků pro péči o vodu ve vířivkách ale rozhodně platí, že s nižší cenou přichází i nižší kvalita. Kvalitní součástky, materiály a technologie stejně jako zdravotně nezávadné látky něco stojí. Jestliže toužíte po tom nejlepším, budete si za to muset připlatit. V obou případech se to ale rozhodně vyplatí.

Jacuzzi vířivka i přípravky pro snadnou údržbu a péči o vodu najdete na WELLDO.cz. Díky dlouholetým zkušenostem v oboru vám kromě jiného doporučí a to nejlepší řešení právě pro vás. Na blogu take najdete odborné články o správném čištění vody ve vířivce, díky kterým se brzy stane odborník i z vás. A v showroomu u Brna si můžete nezávazně vyzkoušet luxusní americké vířivky – v plném provozu.

Jaké přípravky používat a jakým se vyhnout?

Na trhu s přípravky pro péči o vodu v jacuzzi najdete spoustu výrobků. Mezi ty nejběžnější patří chlorové a bezchlorové přípravky. Přípravky bez obsahu chloru jsou novinkou posledních let a těší se stále větší oblibě.

  • Jsou mnohem šetrnější, a to jak k vaší pokožce, tak k životnímu prostředí.
  • Kvalitní bezchlorové přípravky pro úpravu vody ve vířivce fungují komplexně, takže vám pomohou s jakýmkoliv problémem.
  • Postarají se o vyčištění i dezinfekci všech částí vířivky.
  • Používání je snadné, stačí je do vody přidávat jednou za týden a vždy jen malé množství, takže vám přípravky dlouho vydrží.

Před koupí se vždy ujistěte, že kupujete přípravek vhodný právě do vaší vířivky. Ty opravdu kvalitní jsou ale univerzální a budou fungovat stejně v drahé luxusní jacuzzi i v levnějším modelu.

Čistěte vodu ve vířivce pravidelně

Pravidelnost je v péči o vodu ve vířivce (stejně tak jako například v bazénu) důležitá. Důkladné vyčištění a použití přípravku do vody jen po napuštění rozhodně nestačí. Je dobré pravidelně přidávat do vody ve vířivce kvalitní produkty, které ji zbaví bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů, vyčistí ji od nečistot, šupinek odumřelé kůže či zbytků kosmetických přípravků a zanechají ji čistou, zdravou a krásnou. Stačí malé množství jednou týdně a uvidíte ten rozdíl.

Buďte při čištění důkladní

Vždy si pečlivě prostudujte návody k používání a řiďte se pokyny v něm. Kontrolujte také pH a alkalinitu vody, jejich nesprávné hodnoty jsou častými důvody, proč je voda ve vířivce špinavá. Je důležité, abyste jednou za čas také důkladně vyčistili celou vaši jacuzzi, včetně potrubí a ventilů. V těchto místech se skrývají těžko odstranitelné nečistoty, které se při každém použití uvolňují do vody. Takto důkladné vyčištění vířivky stačí provádět 1-2× za rok a máte jistotu, že se budete koupat a užívat si masáž v opravdu čisté vodě.


You must be logged in to post a comment Login