Koupelny

Chytré řešení tepla do vaší koupelny – multifunkční konvektory

Od   | 

Řešíte zdroj tepla ve vaší koupelně? Ne každý má tu možnost nechat si zavést do koupelny podlahové topení, nebo do ní vměstnat žebříkové topení napojené na centrální rozvod teplé vody. Takovýto problém se může vyskytnout ve starém bytě, nebo domě, prostě kdekoliv, kde není dostatek místa a možnost rozsáhlejší rekonstrukce.

Proto existují tzv. konvektory, které vám s tímto problémem pomůžou. Pravdou ale je, že řada lidí má představu, že tato zařízení nejsou příliš funkční – že sežerou hodně energie a teplo z nich je jenom minimální, nebo že se dokážou tak rozpálit, že se na nich spalují částice prachu a ty potom nepříjemně voní. Lidé mají z takových zařízení strach. Tak tomu ale bývalo, nebo tomu tak je, pokud si koupíte podezřele levný konvektor. Moderní výrobci jdou ale s dobou a myslí i na lidi, kteří mají rádi chytré vychytávky a potřebují co nejpraktičtější řešení. Díky tomu zůstane vaše koupelna moderní a stačí k tomu jen elektrická zásuvka.

Designový ohřívač

Úžasnou novinkou je v tomto směru například nástěnný konvektor Klarstein Hot Spot Crystal Flow. Kromě toho, že jde o pěkný designový kousek do vaší útulné koupelny, je i prostorově úsporný a má hned několik funkcí. Nejenže díky PTC technologii ohřívá celý prostor koupelny, ale díky zabudovanému infračervenému panelu suší ručníky, které se na něj dají zavěsit. Dá se sehnat v efektním bílém sklu nebo se zrcadlovým povrchem. PTC těleso je schopné samoregulace, proto je přístroj šetrný k životnímu prostředí a šetří energie. Má termostat, časovač a vyhřeje až 40 m2. Samozřejmostí je dálkové ovládání a nenápadný displej přímo na předním panelu.

Designový konvektor Klarstein Hot Spot Crystal Flow skvěle zapadne do každé koupelny. Zdroj: Electronic.star.com

Věšák na ručníky, který vám zatopí

Milou zajímavostí a chytrým řešením je také Hot Spot Pebble, rovněž od výrobce Klarstein. Je nenápadný, designový a ještě plní funkci věšáku na ručníky. Při své malé velikosti nejenže prostor vytopí, ale dokáže ho i ochladit v letních měsících. Můžete jej zavěsit na stěnu, ale je přenosný a dá se tak použít kdekoliv ve vašem bytě, nebo domě. PTC těleso se opět samo reguluje, přístroj má termostat či funkci Open Window Detection, tedy rozpozná, pokud je otevřené okno a vypne se, aby se neplýtvalo energií.

Kompaktní ohřívač Hot Spot Pebble ohřeje celou koupelnu a usuší ručníky. Zdroj: Electronic.star.com.

Nenápadné ploché ohřívače

Pokud však potřebujete ještě něco méně nápadného, existují také konvektory, které jsou zcela ploché a můžete je umístit na zeď nebo postavit na zem díky stojanu s kolečky. Vybrat si většinou můžete z designového černého nebo bílého skla. Pokud je umístíte na zeď, nezaberou vám téměř žádné místo. Vybírejte takové, které mají přehledný displej, který však nehyzdí design výrobku, mají dálkové ovládání, termostat, případně i funkci Open Window Detection, je možné je načasovat a šetří energie. Do koupelny vybírejte takový panel, který je určený do vlhkých prostorů a odolný proti stříkající vodě.


You must be logged in to post a comment Login