Zahrada

Chytrá řešení pro exteriéry. Pro jich každodenní provoz i údržbu. Která to jsou?

Od   | 

Vlastníte-li dům se zahradou, určitě děláte vše proto, aby to okolo dobře vypadalo. Zahrada zkrátka vyžaduje nějakou péči, a na to je potřeba myslet už při jejím návrhu.

V našem článku se podíváme na některá řešení, která vám mohou do budoucna předejít řadě problémů. Také se zaměříme na to, jakým způsobem lze venkovní údržbu zefektivnit.

Jak na komfortní exteriéry

Snem noha lidí je bydlení se zahradou. Bohužel kolem domu je také spousta práce. Abychom v budoucnu nemuseli zbytečně dřít, musíme na to pamatovat už na začátku. Plánujete bazén? Ten je častým doplňkem zahrad kolem rodinných domů. Je však důležité kolem bazénu zvolit také správnou dlažbu. K tomu je vhodná protiskluzová dlažba okolo bazénu, se kterou nemusíte dělat žádné kompromisy. Takovou dlažbou je třeba travertinová dlažba. Díky ní si zajistíte:

  • Jedinečný design
  • Snadnou údržbu

Travertin patří mezi exkluzivní přírodní kameny, a tak rovněž vzhled je velice luxusní. Zároveň má spoustu praktických vlastností, kdy se například nerozpálí doběla od slunce. Proto se na ni vstupuje mnohem snadněji než na klasickou dlažbu z umělých materiálů. Můžete tak klidně koupit krmivo pro kočky, umístit misku na dlažbu vedle bazénu, přičemž uvidíte, že ani vaše kočka se nebude zdráhat na přírodní kámen vstoupit a vyhřívat se zde. Přírodní kámen se také může velmi snadno udržovat, je-li impregnovaný. Potom není náchylný na absorpci nečistot do pórů.

Čistota na prvním místě

V bazénu je potřeba také udržovat čistou vodu. To zajišťuje samozřejmě kvalitní systém, nejlépe pískové filtrace. Čistou vodu ale určitě chcete mít také ve vašem zahradním jezírku, které je příjemným doplněním každého exteriéru. Tady se vám bude hodit znát finty, jak na vláknité řasy, které jsou nejčastějším problémem většiny takový jezírek. Tyto řasy jsou v přírodě přirozené, avšak při jejich přemnožení jezírko nevypadá dobře. Na trhu však existuje řada přípravků, které nám s tím naštěstí pomohou.

You must be logged in to post a comment Login