Návštěvy bytů

Chtěli bydlet blízko nebe a zároveň neztratit kontakt s městem: Podkrovní byt splnil všechny představy na jedničku

Od   | 

V Barceloně ve čtvrti Poblenou kdysi ve velkém kouřily komíny a rachotily továrny. Dnes se zastavily a utichly. Ustoupily modernímu světu plnému barev, moderních budov a životu. Místo si ovšem stále zachovalo svůj výstřední industriální nádech, ovšem přetvořený na něco svěžího a současného. Přesně jako dnešní byt, který vám představíme.

Střešní terasa poskytuje skvělé zázemí pro venkovní pobyt. Zdroj: M-i-r-a

V nejvyšším patře této moderní čtvrti najdete prostor, který je zároveň propojený s městem, oblohou a přírodou. Z podkrovního bytu sálá teplo, světlo a energie zde proudí jasně bez rušivých elementů mezi místnostmi. Jasný tok proudí zvenčí do ložnice, plyne do kuchyně, přechází do obývacího pokoje a putuje opět ven. Světlé odstíny, velký prostor, ve kterém se dá poklidně žít i uspořádat party. Venkovní posezení, výhled a pozorování oblohy. Je toho hodně, čím dokáže tento byt chytit za srdce.

V interiéru hrají výraznou roli materiály, jako je beton, železo a cihly. Tím ukazuje na průmyslovou minulost. Architekti umně kombinují umělé prostředí s tím venkovním. Výrazně s tím pomáhají přírodní prvky vetkané do nemovitosti, dávající pocit klidné oázy nad rušným městem. V celém bytě působí klidné a neutrální tóny. Betonová podlaha plynule prochází nemovitostí a setkává se s velkými okenními rámy vyrobenými ze světlého dřeva, které harmonicky přemosťují přechod do exteriéru. Teplo se do bytu dostává prostřednictvím slunečního světla a kaskádovitě proudí z rozsáhlých oken.

 

 

Velkou měrou zde byl kladen důraz na texturované přírodní materiály, jako je bavlna, proutí a dřevo. To doplňuje hladký povrch na podlahách a stěnách. Na terase zase abstraktní tvary rostlin tvoří dominantu celého objektu. Obývacímu prostoru dominuje obrovská sedací souprava s měkkými polštáři, kde je radost odpočívat.  Zelená vegetace, viditelná i z daleka, vás vtáhne do svého kouzla. Je jasné, že někde, kde se ladil každý detail, se nijak nešetřilo na materiálech. Kvalita hraje prim v každé části. 

Teplo, vzdušnost a prostor jsou nejvýraznější prvky interiéru. Zdroj: M-i-r-a

Na světlo kladli architekti skutečně velký důraz. Zavedli světlíky na smysluplná místa. Nad dřezem v kuchyni, vanou a sprchovým koutem je umístěné příjemné světlo. Odráží se od vody a připomíná přirozeně osvětlené vodopády, jezírka a potůčky. Kuchyně je součástí obývacího prostoru, ale přitom chytře skrytá v úzké části. Vyrobena je z tmavého dřeva, které do světlého bytu vnáší příjemné rozptýlení. Vedle kuchyňské linky stojí dřevěný jídelní stůl se židlemi a výhledem ven. Ač se nezdá velká, poskytuje spoustu místa pro uložení všech potřebných věcí. Skříňky byly vyrobeny na míru. A samozřejmě nechybí žádné moderní vymoženosti, které tolik usnadňují život. 

V takovéto ložnici můžete usínat i se probouzet pohledem na nebe. Zdroj: M-i-r-a

Ložnice se nachází hned vedle koupelny, což je nesmírně pohodlné. Ostatně sama celá tato místnost je synonymem pro slovo pohodlí. Velké dvoulůžko se nachází hned vedle posunovacích dveří vedoucích rovnou na terasu. Umístěna je na vyvýšeném podiu a zvyšuje komfort výhledu. V koupelně je u stěny velké zrcadlo v masivním dřevěném rámu a na míru vyrobená vestavná skříň ze stejného materiálu. Mimo osvětlení už tady nic víc nenajdete. Jde skutečně o minimalistický počin a vůbec to nevadí. Dostatek světla a krásný výhled se o vše ostatní postarají. Světlé barvy zaručují vzdušnost a betonová podlaha jednolitost. 

 

Jak na záclony a závěsy ve velkých oknech?

 

V koupelně je dominantním prvkem tradiční, vlnitý a klenutý strop. Druhým lákadlem pohledů je původní cihlové zdivo, které zůstalo částečně odkryté. Dodává texturu a zároveň potvrzuje záměr propojit byt a historicky industriální prostředí. Co můžeme majitelům závidět je pohled ven na nebe přímo z kamenné vany. Můžete se dívat na slunce nebo na hvězdnou oblohu. Zaleží na tom, čemu dáváte přednost. V koupelně nechybí umyvadlo s na míru vyrobenou skříňkou z masivního dřeva a toaleta. Není přehnaně nazdobená a ani plná doplňků. Přesně potvrzuje priority lidí, kteří tu bydlí. Chtějí čistotu, vzdušnost a minimalismus. 

Zastínění na terasu umožňuje odpočinek i v horkých slunečních dnech. Zdroj: M-i-r-a

Kolem bytu vede dřevěná terasa, která je přístupná velkými prosklenými dveřmi na obou koncích bytu, což vytváří dojem vyváženého kruhu – prostoru, který je stejně venku jako uvnitř. Terasu lemují dřevěné květináče osázené zelení a zároveň fungují jako jakási clona kryjící okolní střechy a vytváří odlehlé útočiště od hustě osídleného městského života. Samozřejmě nesmí chybět ani pohodlné posezení ideální k trávení volného času a odpočinku. Vzhledem k místu, kde se byt nachází, není problém ani s uspořádáním grilovačky s přáteli. Stínění efektivně chrání před prudkými slunečními paprsky. 

Terasa s krásnými výhledy je hlavním bonusem tohoto bytu. Zdroj: M-i-r-a

Zdroj: M-i-r-a

Fotogalerie:

 

Jaký typ venkovního stínění zvolit a proč?

 

 


You must be logged in to post a comment Login