Zahrada

CHKO Český ráj v době koronavirové krize: Zůstaňte doma, nic vám neuteče

Od   | 

Epidemie koronaviru COVID-19 zasáhla v posledních týdnech každého z nás. Výrazně byla omezena možnost cestování a současně návštěv našich nejkrásnějších přírodních oblastí. Nadcházející velikonoční svátky však ve spojení s očekávaným krásným počasím maximálně nahrávají k návštěvě přírody. K Českému ráji slušní návštěvníci či turisté neodmyslitelně patří, nicméně bych chtěl apelovat na veškeré přespolní návštěvníky, aby odložili své záměry na výlety do naší nejstarší CHKO.

Zůstaňte doma

Z důvodu nerespektování nařízení vlády se zavírají i některá parkoviště (např. u hradu Valečov, na Malé Skále, pod hradem Valdštejn nebo i celé oblasti jako jsou např. Prachovské skály. Důvodem je zejména neuvěřitelná poptávka návštěvníků po tom vyjít si v této nelehké době do krásné přírody a pod rouškou se pořádně nadechnout.

https://www.facebook.com/ceskyrajsrdcem

V běžných časech pochopitelná věc je však v současné době nežádoucí. Pokud se nám společně podaří dodržovat preventivní opatření, řada živočišných druhů (sokoli, jeřábi, výři, a další) vyvede v klidu mladé, koronavirová krize snad brzy odezní a CHKO Český ráj bude v optimální kondici znovu přívítat návštěvníky.

V letošním roce slavíme již 65 let od založení CHKO Český ráj. Na jaře tohoto roku byla v rámci tohoto výročí připravena řada akcí pro veřejnost, které musely být zrušeny či odloženy. Jakmile to bude z hlediska našeho společného zdraví možné, nabídneme Vám širokou paletu akcí, jak na vlastní kůži poznat některé z krás této mimořádné části naší země.

Ing. Jiří Klápště, vedoucí správy CHKO Český ráj


You must be logged in to post a comment Login