Ložnice

Chcete zlepšit zdraví i milostný život? Udělejte v ložnici tyto jednoduché změny

Od   | 

Pro mnoho lidí je ložnice jen místem k odpočinku a o jejím vzhledu příliš nepřemýšlí. To je ale chyba. Ložnice totiž ovlivňuje nejen naše celkové zdraví, ale také kvalitu našich vztahů.

Pocit bezpečí navodí i nebesa. Pokud máte pokoj s vyšším stropem, dopřejte si je. Zdroj: Canstockphoto

Umístěte postel na správné místo

Jen málo lidí si uvědomuje, že atmosféru ložnice ovlivňuje už samotné umístění postele. Udává totiž kvalitu spánku a má vliv také na naše zdraví i partnerské vztahy. Základním pravidlem je proto najít pro postel takové místo, které není ve spojnici mezi dveřmi a oknem v místnosti. Ideální je navíc orientovat čelo postele na sever. To odpočinku dodá klidnou a léčivou energii. Správně byste z postele také měli vidět na vstupní dveře do místnosti.

Umístění postele je pro kvalitní spánek a pevné zdraví klíčové. Zdroj: Natuzzi Italia

Zbavte se všeho, co do ložnice nepatří

Zdraví a vztahy jsou ovlivněny naším rozpoložením a kvalitou odpočinku. Proto je důležité, abyste v ložnici měli vždy čistou hlavu. To si zajistíte tím, že starosti všedních dní necháte na jejím prahu. Ložnici proto nezatěžujte zbytečnými věci, nekupte zde nepořádek a oddělte ji od jiných aktivit, jako je práce nebo cvičení. V opačném případě se váš odpočinek spojí s prací a nikdy nebude tak kvalitní, jak potřebujete.

Zdroj: Balakryl

Jak oživit okoukané polštářky, záclony, závěsy a další dekorace?

 

Podpořte partnerství

Pokud máte ložnici čistou a uklizenou, je dobré do ní přidat elementy, které podpoří partnerský vztah. Z pohledu feng shui to jsou párové předměty, například dva květináče vedle sebe, dvě sošky. Vhodné jsou i fotografie ze společné dovolené apod.

Netradiční atmosféru může do ložnice vnést i režné zdivo. Zdroj: Canstockphoto

Dejte do místnosti kus sebe

Ložnice bývají často plné komerčních dekorací, které ne vždy podtrhují vaši nebo partnerovu osobnost. Když se podíváme do minulosti, bylo zcela běžné, že si manželé věšeli na stěnu nad postel svou svatební fotografii. A mělo to svůj smysl! Novomanželská fotka je přesně tím prvkem, který vás s partnerem přenese zpět do krásných začátků a podpoří partnerskou atmosféru.

Přidejte sebemenší kousek sebe.
Zdroj: Gert Snel

Jak správně vybrat matraci? Dozvíte se v našem videu ZDE

 

Udělejte si pohodlí

Abyste si společný čas v ložnici užili naplno, je dobré vsadit také na pohodlí. Čas strávený v posteli vylepší také příjemné a kvalitní povlečení. Vhodně zvolená barva nebo vzor navíc mohou ovlivnit to, jak se cítíte. Nezapomeňte ani  na postel s praktickým a pohodlným čelem, které vám umožní se opřít a trávit postelový čas pohodlně i před nebo po probuzení.

Povlečení rozhodně nepodceňte. Volte motiv i barvu s ohledem na roční období. Zdroj: Matějovský

Přidejte dekorace

Podpořit příjemný partnerský čas můžete také volbou správných dekorací. Vyřaďte vše, co vám připomíná bývalé vztahy nebo období, kdy jste byli sami. Namísto toho doplňte místnost o romantické osvětlení nebo smyslná romantická umělecká díla.

Zdroj: Trachea

Upevněte své zdraví

Zdravý vztah začíná u zdraví vás samotných. Přizpůsobte proto svou ložnici kvalitnímu a vydatnému spánku. Volte klidné a tlumené barvy, pravidelně před spánkem větrejte a soustřeďte se i na následující věci.

Pořiďte si vhodnou stínicí techniku

Náš mozek je ovlivněn střídáním dne a noci. Aby tedy mohl být náš spánek dostatečně hluboký, je třeba mít v ložnici naprostou tmu. Jedině tak totiž dokáže naše tělo správně reagovat, uvolňovat spánkový hormon a řádně regenerovat. Pokud do vaší ložnice dopadá světlo pouličních lamp, doplňte okno vhodnou stínicí technikou. Zvolte těžké závěsy nebo venkovní rolety. V případě klasických žaluzií pamatujte, že je třeba je vždy ráno úplně vytáhnout. Pokud pouze pootočíte lamely, slunce do místnosti sice bude pronikat, nicméně blokujete správné proudění energie do prostoru.

Venkovní žaluzie vás zbaví světelného smogu a dopřejí vám nerušený spánek. Zdroj: Maron

Zapomeňte na práci

Ložnice není kancelář. Nikdy si sem proto nenoste práci. Před spánkem je důležité vydechnout a udělat si chvíli pro sebe. Tu můžete strávit povídáním s partnerem nebo čtením knihy. Pokud vám ložnice slouží také jako pracovna, je třeba všechny věci večer schovat z vašeho dohledu a odpočinek striktně oddělit od pracovního života.

Pracovní stůl do ložnice zkrátka nepatří. Zdroj: Canstockphoto

Vyhněte se elektronice

Krátíte si čas před spaním sledováním televize a často se vám stává, že hraje dlouho do noci i poté, co usnete? Změňte to. Televize ovlivňuje kvalitu spánku víc, než se na první pohled může zdát. Stejně je tomu i s mobilním telefonem. Nevystavujte se proto před a během spánku modrému světlu. Pokud se však bez elektronických zařízení v ložnici neobejdete, mějte je alespoň 2 metry od postele. Omezíte tak dopad elektromagnetického záření.

Vyberte dostatečně velké lůžko. Zdroj: Dorelan

Uvolněte prostor

Závěrem nechte ložnici odlehčenou a prostor neduste zbytečnými předměty. Nechte energii v prostoru proudit a ponechte mu potřebnou vzdušnost. Do prostoru nad hlavou nikdy neumísťujte police nebo skříňky a nechte jej otevřený. Vyhněte se také nástěnným zrcadlům, ve kterých se vidíte, když ležíte v posteli.

Zdroj info: Every Little Thing, Well Being Magazine, Kapitoly o bydlení

Fotogalerie:

 

Kam pro záclony, závěsy a další textilní dekorace?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login