Ložnice

Chcete se probouzet šťastnější? Vyzkoušejte barvy do ložnice, které patří k letošním trendům

Od   | 

Brzké ranní vstávání a opouštění měkounké postele není příliš velká radost. Právě proto je dobré vytvořit si takovou atmosféru v ložnici, která bude energická a zlepší náladu, jen co otevřete oči. Vzhledem k tomu, že se na tom výraznou měrou podílejí právě barvy, potřebujete ty správné. Ať už se jedná o barevné stěny, ložní prádlo nebo dekorace, vždy najdete něco, co vám může každodenní ranní rituál zpříjemnit. Na základě letošních trendů představujeme skvělé barevné kombinace, které vám zaručené zvednou náladu a možná si některé i zamilujete.

Světlá levandulová

Levandulová oáza je důkazem toho, že můžete místnost ozdobit barvou, aniž by vypadala přeplácaně. Jemná fialová barva vyzařuje klidnou energii. Klíčem je držet se barevného příběhu tlumených pastelových barev, kontrastních textur, tvarů a povrchových úprav. Pak můžete zůstat jen u jednoho odstínu a nepotřebujete už nic víc.

Fialová připomíná rozkvetlé levandulové pole, uklidňuje a působí neskutečně příjemně. Zdroj: Primalex

Limetkově zelená a žlutá

Taková kombinace barev je vhodnější spíše do dětské ložnice, protože zářivá žlutá a limetkově zelená k sobě báječně pasují a místnost pak působí jasně a šťastně. Pokud jste tak trochu hračičkové a máte takové odstíny rádi, nic nebrání tomu, udělat si veselejší i dospělou ložnici. Pozor na optické zmenšení místnosti. Stropy nechte bílé.

Zelená, zeleno-žlutá nebo žlutá. Všechny jsou veselé a plné energie. V takové ložnici se chcete probouzet. Zdroj: Canstockphoto

Žlutou můžete použít i samostatně. Představuje radost, potěšení a energii. Slunečný odstín působí pozitivně na náš nervový systém a umí hned po probuzení nabít energií. Pokud chcete u vás doma šířit teplo a dobrou náladu, je to pro vás ta pravá barva. Můžete zkusit klasickou výmalbu, žluté pruhy na stropě jako hravější prvek, nebo tapety. Skvělé jsou takové, které mají květinové vzory. Ke žluté se do kombinace výborně hodí šedá. Vyzkoušejte.

Udělejte si v ložnici naprostou tmu

Romantická růžová

Růžová je romantická barva ideální pro ložnici, kde tráví čas hlavně žena. Kombinuje v sobě eleganci, přísun energie, lásku, něhu a uvolnění. Méně výrazné odstíny uvolňují napětí a pomáhají při usínání. Růžová barva je plná něhy, jemnosti, lásky a náklonosti. Jaká jiná místnost by všechny tyto vlastnosti potřebovala než právě ložnice?

Kde jinde by měla mít své místo něžná růžová než právě v ložnici. Zdroj: Ikea

Ledově modrá

Jakmile vstoupíte do modré ložnice, cítíte se mnohem klidnější. Je to jako závan čerstvého vzduchu. Ledově modrá dodává prostoru éterickou, zasněnou náladu, ale nabízí také spoustu všestrannosti. Právě proto se velice hodí do ložnice. Lněné povlečení a retro židle použité namísto nočního stolku k této nedotčené eleganci jen přispívají.

Modrá působí uklidňujícím dojmem. V ložnici je proto ideální barvou. Zdroj: Casamoderna

Jemná černá

V ložnici se tmavým barvám spíš vyhýbáme, a ještě více ve chvíli, kdy se nejedná o příliš velký prostor. Obvykle pak dáme přednost něčemu světlejšímu. Existuje ale silný důvod pro tmavou. Inkoustové tóny dodávají menším místnostem sílu, navodí v ložnici správnou náladu a jemnou černou barvou se budete cítit zvláštně a příjemně. Navodíte mnohem intimnější atmosféru než se světlými barvami.

Tmavé barvy spánku rozhodně nevadí. Musíte je ale použít rozumně. Zdroj: Home Style

Krémová krása

Kdo říká, že béžová je nuda? Ani náhodou. Je spolehlivá, všestranná, teplá a jemná. Patří k nejlepším barvám v ložnici. Super je lehký odstín, který dobře kontrastuje ve světlém interiéru a zároveň vnáší dostatek tepla do prostoru. Připomíná dlouhé procházky po písečné pláži. Stačí přidat trochu veselosti v dekoracích a barevné polštáře.

Béžové odstíny pomáhají vytvořit harmonický prostor vhodný pro plnohodnotný odpočinek. Zdroj: Ligne roset

Zářivě bílá

Bílá je klasika, prostá a jednoduchá. Někdo řekne, že s bílou vlastně žádné barvy nepoužíváte, ale tak to vůbec není. I ona má různé odstíny. Zářivý dodává místnosti nadčasovost a otevřený nádech. Chladný a čistý odstín bílé dodá do místnosti spoustu energie. Poskytuje prostor k využití jiných možností, jak design zvýraznit. Můžete zvolit barevné závěsy, povlečení, dekorativní prvky nebo klidně nábytek.

Bílá krása působí čistě, elegantně a luxusně. Abyste se vyhnuli přílišné sterilnosti, rozbijte jednotvárnost odstínem jiné barvy. Zdroj: Home Style

Odvážná červená a hnědá

Ano, ani červené se nemusíte bát. Když jí zkombinujete s hnědou, získáte výraznou barevnou kombinaci, která je odvážná a silná a umožňuje cítit se královsky. Místnost působí s těmito barvami silně, jako by vyžadovala respekt. Pokud chcete vytvořit velmi zajímavý a ojedinělý prostor, je černá v kombinaci s hnědou výbornou volbou.

Toužíte po nekonečné vášni? Zkuste v ložnici hnědou a uvidíte tu změnu. Zdroj: Inarch IT

Která barva povzbuzuje vášeň a chuť na sexuální hrátky? Není to červená nebo fialová. Naopak. Je to taková, která by vás možná nenapadla – světle hnědá nebo karamelová. Zkuste ji využít, třeba jen na detailech a uvidíte ten rozdíl.

Jaké barvy do ložnice raději ne?

Do ložnice není úplně vhodná tmavě hnědá. Ani zdaleka nepůsobí tak útulně, jak se jeví na první pohled. Vyvolává spíš neklid a pocit izolace. Příliš šedé taktéž nepůsobí na spánek pozitivně a zejména tmavé odstíny je lepší vynechat. Podporuje lidi v tom, aby více brouzdali na internetu a zůstali online v době, kdy mají spát. Podle odborníků ani čistě bílá ložnice není vhodná, protože nutí lidi více pracovat. To se hodí v pracovně, ale ne tam, kde máte odpočívat.

Barev, jejich odstínů a různorodých kombinací je bezpočet. Můžete je vybírat podle trendů nebo působení na člověka a jeho náladu. Nikdy ale nepoužívejte takové, které bytostně nesnášíte a nelíbí se vám. Pak může být vaše ložnice sebelepší a sebemodernější a stejně se vám v ní nebude dobře spát.

Fotogalerie

Okořeňte domov svítidly

 

 


You must be logged in to post a comment Login