Inspirace

Chcete prodat byt? Jaké barvy zvýší jeho hodnotu?

Od   | 

Každý, kdo prodává nemovitost, chce, aby ji prodal co nejrychleji a za co nejlepší cenu. Je to možná překvapující, ale hodnotu domova dokáže zvýšit i něco tak banálního, jako jsou barvy. Které se vyplatí použít?

Pro potenciální kupce je první dobrý dojem neskutečně důležitý. Často se už v prvních vteřinách rozhoduje o tom, zda byt koupí či nikoliv. Dobře zvolené barvy v kupujícím vzbuzují dojem, že o dům nebo byt bylo dobře postaráno. Spolu se zatraktivněním prostoru mohou určité barvy pomoci prodat vaši nemovitost rychleji a v některých případech i za více peněz.

Na toto téma dokonce proběhla ve Spojených státech analýza od společnosti Zillow. Ta zjistila, že například domy s modrými koupelnami a ložnicí se prodávají lépe. Možná je to tím, že modrá barva uklidňuje a vyvolává pocit klidu a míru.

Modrá je lákavá a při prodeji bytu má pozitivní efekt. Zdroj: Koupelny Ptáček

Kupující by měli být schopni představit si svůj nábytek v souladu se zvolenou barvou. Při výmalbě proto v ostatních místnostech volte raději neutrální odstíny, které osloví větší základnu lidí. Nejdůležitější je použít takové tóny, které dokáží vytvořit svěží prostor vhodný pro jakoukoliv estetiku a styl.

Teplá šedá

Mnoho odborníků na design chválí teplé odstíny šedé. Je to elegantní barva, která je zároveň dostatečně univerzální pro použití v jakékoliv místnosti. Pokud chcete, aby se každý cítil ve vašem domově dobře, tohle je to pravé. Nadčasová, teplá šedá se hodí do různých interiérů. Doplní téměř jakoukoliv barvu nábytku.

Šedá vládne v interiérech už hodně dlouho a miluje ji mnoho lidí, tedy i zájemců o nové bydlení. Zdroj: Huppe

 

Nepřekonatelná bílá

Bílý nátěr je lehký, vzdušný a chybu s ním neuděláte nikdy. Na kupující může mít velký vliv, protože působí čistě a pomáhá lépe vytvořit představu, jak bude v interiéru vypadat různé vybavení. Zájemci o vaši nemovitost si tak mohou hned plánovat, jak může vypadat v místnosti nábytek, obrazy, dekorace, květiny a cokoliv dalšího. Bílá vytváří čisté pozadí pro cokoliv. Jasný odstín vypadá skvěle také na fotografiích, kterými prezentujete svůj domov.

Když si nevíte rady, zvolte bílou. Zdroj: Trachea

Pastelové barvy

Barevné stěny vypadají také dobře, jen je potřeba dobře volit odstíny barev. Vybírejte raději pastelové odstíny ve středních až světlých tónech, které působí trochu dramaticky, ale nepřehluší prostor. Jemně tlumená růžová, světle stříbřitě modrá či zelená jsou dostatečně zajímavé, aby do místnosti přinesly punc osobnosti, a zároveň stále dost jemné, aby vypadaly jako teplý neutrál.

Pastelová v kombinaci s bílou působí domácky a příjemně. Zdroj: O VOA Arquitetura

Smetanově žlutá

Na krémovou barvu se můžete vždy spolehnout. Prostor působí útulně, přívětivě a domácky. Při prodeji domu dělají smetanové odstíny zázraky, jelikož v takovém prostoru chce bydlet každý a hned si tam dovede představit, jak sedí v křesílku s knížkou. Sofistikovanost, dávka elegance a zároveň vhodné teplé pozadí pro nábytek a doplňky. Nebojte se krémový odstín doplnit teplými i studenými barevnými paletami.

Béžová, jakožto přírodní barva, se do domácnosti skvěle hodí a pro kupující bude příjemná na pohled. Zdroj: Canstockphoto

Sametově béžová

Svěží odstín béžové barvy je spolehlivý způsob, jak vytvořit lákavější prostor pro zájemce o bydlení. Béžové tóny jsou považovány za univerzální napříč různými styly designu. Odstín béžové s šedým podtónem dobře funguje s různými odstíny dřeva a zároveň do interiéru přinese tu správnou hloubku a příjemnou atmosféru.

Béžová je jemná, něžná a ne tak sterilní jako bílá. Zdroj: Primalex

Zájemci o koupi nového bydlení jsou, mimo jiné, zvlášť citliví na barvy. Naštěstí právě toto je relativně snadná a levná změna. Dokáží lidi navigovat v novém a pro ně nepřehledném prostředí ve chvíli, kdy jsou nervózní a touží najít to pravé. Neutrální odstíny a oblíbené barvy mají dobrý vliv na ostatní, protože takové barvy má v oblibě hodně lidí. Když si zájemci o koupi budou myslet, že majitel má podobný vkus jako oni, vnímají nový byt nebo dům pozitivněji a s větší pravděpodobností koupí a možná nabídnou i více peněz, aby jej získali.

Zdroj: Primalex, Balakryl, Kapitoly o bydlení, Útulný domov

Fotogalerie:

 

Kam pro krásné polštářky, záclony, závěsy a další textilní dekorace?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login