Inspirace

Chcete bílé Vánoce i bez sněhu? Udělejte si je doma

Od   | 

Po bílých Vánocích touží každý z nás – pokud je chcete mít opravdu bílé, nečekejte na to, jestli vám je nadělí počasí. Zařiďte si je sami. A to díky nejrůznějším dekoracím a doplňkům, díky nimž budou vaše letošní vánoce vskutku andělské.

Věnec můžete dát i na okna. Zdroj: Westwing

Zelená, zlatá, červená, ale i bílá barva patří k tradičním vánočním barvám. A právě bílá v nás evokuje vzpomínky na zasněženou krajinu, která k Vánocům tak nějak patří. Pokud nechcete spoléhat na to, že letos o Vánocích nasněží, můžete si pocit zasněžené, jinovatkou pokryté krajiny, vyrobit sami doma.

Bílý může být i stromeček. Zdroj: Canstockphoto

Bílé Vánoce? Jednoduchost, čistota a elegance

Chcete, aby byla vaše letošní vánoční výzdoba jednoduchá, čistá a elegantní? Pak byste neměli zapomenout na bílou barvu. Tu můžete doplnit například o béžovou, smetanovou, ale i šedou. Hezký může být bílý vánoční stromeček, bude vypadat, jako by na něj nasněžilo. Pokud nechcete kupovat bílý stromek v obchodě, můžete si pořídit obyčejný zelený, který postříkáte speciálním sprejem v bílé nebo stříbrné barvě.

Namísto barevných světýlek letos pořiďte světýlka se studeným bílým světlem.

V bílých barvách můžete mít prostřený také stůl. Zdroj: Westwing

Použijte sníh ve spreji

S bílou barvou jde ruku v ruce pohled na sníh. Toho můžete docílit použitím sněhu ve spreji. Ten můžete nastříkat nejen na vánoční stromek, ale také na větve ve váze, ty pak můžete ozdobit malými vločkami. Umělý sníh můžete aplikovat také na věnec, který vám visí ve dveřích, ale i na chvojí v truhlících za okny.

Originální konferenční stolky

 

Aby prostor nevypadal nudně, můžete bílou barvu doplnit i o další odstíny – nezapomínejte však na to, že méně znamená více. Bílá barva může vypadat skvěle, když ji sladíte se stříbrnou. Hezké budou také tóny laděné do zelené nebo modré. Kombinace s ledově modrou či mátově zelenou bude neotřelá a hezká.

K bílé skvěle ladí přírodní materiály. Zdroj: Canstockphoto

Nezapomínejte na dekorace

Zapomenout byste neměli ani na dekorace. Spoustu z nich si můžete vyrobit i sami doma. Pomoci s jejich výrobou vám mohou klidně vaše děti. Kromě papírových sněhových vloček na okna, které můžete společně vystřihnout, můžete být kreativnější a vzít si do rukou bavlnky v bílé barvě (ale i dalších) a obmotejte je kolem papíru ve tvaru kuželu. Vytvoříte tak hezkou dekoraci ve tvaru vánočního stromečku.

Řadu dekorací zvládnete vyrobit sami doma. Zdroj: Pexels

V jakých barvách se nesou vaše letošní Vánoce?

Zdroj: Tradiční české Vánoce, Vánoce a jejich tradice, Zvyky a tradice

Fotogalerie:

 

Kam pro jídelní stůl?

 

 


You must be logged in to post a comment Login