Zahrada

Na chalupě chybělo už jen jediné: Koupací jezírko

Od   | 

Na chalupu se jezdí odpočívat. A stejně tak to léta dělali manželé, a přestože mají nádhernou zahradu a kolem les, jejich idylce něco scházelo – místo, kde by se v létě mohli smočit. Nebylo tedy nic snadnějšího, než si vodu u své oázy relaxace vybudovat. A pozor. Žádný umělý, modrý bazén – dopřáli si koupací jezírko, které dokonale zapadne do malebné přírody kolem.

Manželům u chalupy scházelo jen místo, kde by se v létě mohli smočit. Foto: Iveta Kopicová

Od prvních úvah neuplynulo mnoho času. Stačilo najít příslušnou firmu a po krátké konzultaci se rozhodli pro realizaci. Díky velkému pozemku si mohli dopřát prostorné koupací jezírko. Vzniklo v rozměru 13 x 9 m a koupací část má rozměr 9 x 4,5 x 2,2 m. I tak je kolem ještě dostatek místa pro zeleň, doplněnou o vzrostlý les bránící přímému pohledu do zahrady. Mají tak dokonalé soukromí přerušované jen bzukotem včel a vážek.

Okolní les brání pohledu do zahrady. Foto: Iveta Kopicová

Přibližně po třech týdnech byla nejdůležitější část připravena a začalo se s osazováním rostlin. Břeh jezírka zdobí různé druhy ostřic, skřipinec lesní a jezerní, vodní pomněnka, sitina sivá a mnoho dalších. Skvěle tu funguje běžný přírodní cyklus, a tak se ve štěrku, který je navezen mimo koupací část, tvoří bakterie čisticí vodu. Proces je naprosto přirozený, a tak se o jezírko majitelé starají minimálně. Stačí jednou do roka provést jednoduché čistění a příroda za ně udělá vše ostatní.

Koupací část má 9 x 4,5 x 2,2 m. Foto: Iveta Kopicová

A to včetně dopouštění vody! K jezeru jsou totiž doplněné dešťové svody, a tak se nemusejí starat ani o výšku hladiny. Ta se sama doplňuje, tak jak to příroda zařídí. Idylka, kterou si nyní manželé užívají, chmuří jen jediná myšlenka: jezírko už mělo být udělané dávno. 

Na břehu jsou vysázeny klasické české vodní květiny. Foto: Iveta Kopicová

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Realizace: Korenovky.cz

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login