Architektura a design

Chalet, kde vládne dřevo a betonové stěrky

Od   | 

Pokochejte se pohledem na jedinečný dům nacházející se v nádherné přírodě Křivoklátska.

Interiéru převládá dřevo v kombinaci se stylovými stěrkami Betonepox® a Imitace betonu®

Dům tvoří dva dřevěné „chalety“ doplněné o zelenou střechu, která pomáhá domu splynout s nádhernou okolní krajinou. Postaven je jako dřevostavba kombinovaná s betonovými monolity, což se velice vkusně propisuje i v interiéru, kde mezi materiály dominuje vybrané dřevo v kombinaci se stylovými stěrkami Betonepox® a Imitace betonu®. To vše je pak doplněno jednobarevnými povrchy jako černá keramika, černý cembrit či tmavé hliníkové rámy oken.

Tmavé hliníkové rámy oken skvěle ladí s interiérem

Je zřejmé, že byl kladen veliký důraz na pečlivý výběr materiálů a esteticky jednoduchá řešení, která se odrážejí v čistotě celého domu. Právě proto byla v chaletu, kde se nachází privátní část v podobě ložnice se šatnou a koupelnou, použita voděodolná stěrka Betonepox®, která se dokáže přizpůsobit jakémukoli odstínu a její aplikace je možná i na koupelnový nábytek.

V koupelně je použita voděodolná stěrka Betonepox®

Koupelnu zdobí nepřehlédnutelný krov

Ve druhém chaletu se pak nachází společenská část domu, která skýtá obývací pokoj s kuchyní včetně jídelny a kde se opět skvěle doplňují dřevěné prvky s moderní cementovou stěrkou Imitace betonu®, která reálně imituje betonové monolity.

Hlavní obytnou část zdobí moderní cementová stěrka – Imitace betonu®

Stěrka Betonepox® se skvěle se uplatní v namáhaných prostorech, pyšní se bezkonkurenční odolností, tvrdostí a životností. Jde o stěrku na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Na rozdíl od cementových stěrek je Betonepox® schopen překlenout i mírné prasklinky v podkladu.

Stěrku můžete aplikovat na téměř libovolný podklad, dokonce i na původní obkladačky. Nemusíte je tak složitě odstraňovat.

 

Imitace betonu® pak navozuje dojem chladného nadčasového betonu, jehož šedý odstín se hravě sladí s libovolnou barvou a nejrůznějšími doplňky. Tato epoxidová stěrka o tloušťce cca 1,5 mm, může být nanesena na téměř libovolný povrch.

 

Více informací a inspirace, kde všude vypadají minimalistické betonové stěrky skvěle, najdete www.nemec.eu  nebo na facebookových stránkách a na Instagramu.

 

 


You must be logged in to post a comment Login